رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

تا ۱۴۰۴ کشور نوظهور صنعتی می‌شویم
نعمت زاده در همایش روز صنعت و معدن:

تا ۱۴۰۴ کشور نوظهور صنعتی می‌شویم

وزیر صنعت و معدن از ایجاد یک میلیون شغل در بخش صنعت و معدن در ۴ سال گذشته خبر داد و گفت:با اجرای برنامه راهبردی صنعت تا سال ۱۴۰۴ به کشور نوظهور صنعتی تبدیل خواهیم شد.

وزیر صنعت و معدن از ایجاد یک میلیون شغل در بخش صنعت و معدن در ۴ سال گذشته خبر داد و گفت:با اجرای برنامه راهبردی صنعت تا سال ۱۴۰۴ به کشور نوظهور صنعتی تبدیل خواهیم شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از شبستان، محمد رضا نعمت زاده وزیرصنعت، معدن و تجارت در همایش ملی روزصنعت و معدن با اظهار اینکه رییس جمهور به علت کسالت از سوی دکتر اجازه سخنرانی نیافته و در این همایش حاضر نشده است، گفت: ما برای حضور دی مراسم را به امروز منتقل کردیم اما دکتر روحانی موفق به حضور در این جلسه نشد.

وی در ادامه به مشکلات موجود در صنعت و معدن در سال های ۹۱ و ۹۲ مانند نرخ رشد منفی بخش صنعت، موانع بر سر راه تولید و واگذاری ها به عنوان رد دیون، افزود: امروز شاهد رشد مثبت ۸ درصد در بخش صنعت هستیم و این موفقیت با مقاومت مردم و تلاش دولت یازدهم ایجاد شد و با برنامه راهبردی بخش صنعت توانستیم به اینجا برسیم و گزارش کامل اقدامات بخش صنعت هم آماده ارائه شده است.

نعمت زاده با اعلام اینکه با اجرای برنامه راهبردی صنعت تا سال ۱۴۰۴ به کشور نوظهور صنعتی تبدیل خواهیم شد، خاطرنشان کرد: باید درآمد بخش صنعت به ۱۰ هزار دلار و سهم ارزش افزوده به نیم درصد و هزار دلار برسد تا به کشور نوظهور صنعتی تبدیل شدیم و برای رسیدن به این به تحول اساسی در صنعت کشور نیاز داریم.

وی توجه به تربیت نیروی انسانی در همه سطوح، توجه به فناوری جهانی و رشد بخش صادرات را از ملزومات رسیدن به این هدف دانست و ادامه داد: توجه به سرمایه گذاری برای افزایش صادرات تا رسیدن به ۱۲۰ میلیارد دلار صادرات صنعتی در سال ۱۴۰۴ و رسیدن به بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی لازم است و باید به بازار یابی جهانی توجه ویژه داشته باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از جهانگیری حواست تا دولت اقدامات مفیدی برای بخش تولید انجام دهد و افزود: همکاری بیشتر واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و بزرگ نیز در زمینه تولید تاثیر مثبتی خواهد داشت و در ۴ سال گذشته بیش از ۲۰ هزار واحد تولیدی راه اندازی شده و بیش از ۳۰۰ هزار شغل نیز ایجاد شده است.

وی در ادامه از لازمه توجه به پژوهش در واحدهای تولیدی یاد کرد و گفت: واحدهای خصوصی اگر اقدامات پژوهشی انجام دهند ۵۰ درصد هزینه این اقدامات از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

وزیرصنعت دولت یازدهم بر لزوم تک نرخی شدن ارز برای رسدصنعت نیز تاکید کرد و اظهار داشت: همچنین معافیت ۳۰ درصد مالیاتی برای تولیدکنندگان برندهای برتر برای برداشته شدن موانع بر سر راه تولید در ۴ سال گذشته اجرایی شده است.

نعمت زاده به ارائه تسهیلات ۱۸ هزار میلیارد تومان به بیش از ۲۴ هزار واحد تولیدی اشاره کرد و افزود: تلاش می شود تا امسال این میزان به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی در پایان اعلام کرد: ما توانسته ایم در این ۴ سال یک میلیون شغل در بخش صنعت و معدن ایجاد کنیم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی