رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

ساخت بزرگترین باتری جهان
پاور وال های تسلا راه خود را به خانه ها پیدا می کنند؛

ساخت بزرگترین باتری جهان

پاور وال های تسلا راه خود را به خانه ها پیدا می کنند و یکی از نقاط فروش اصلی آنها ادامه کار سیستم ها در زمان قطعی هاست.

شرکت تسلا اعلام کرد قصد ساخت بزرگترین سیستم ذخیره‌سازی باتری دنیا را در کشور استرالیا دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، دیوارهای قدرت (Powerwalls) تسلا یا همان باتری‌های قابل شارژ شرکت تسلا در حال پیدا کردن راه خود به سمت استفاده خانگی هستند و یکی از علل مورد استقبال قرار گرفتنشان این است که می‌توانند سیستم‌های برقی خانه را در صورت خاموشی روشن نگه دارند.

حالا تسلا با ساخت بزرگترین سیستم ذخیره‌سازی باتری دنیا، برنامه بلندپروازانه‌ای را برای تامین انرژی همه خانه‌های یکی از ایالت‌های استرالیا در سر می‌پروراند.
سپتامبر سال گذشته یک طوفان بزرگ جنوب استرالیا را درنوردید و با از کاراندازی برق موجب شد تا ۱٫۷ میلیون نفر از برق بی‌بهره بمانند. یک طوفان دیگر در ماه دسامبر و یک موج گرما در فوریه نیز مجددا باعث خاموشی در این ناحیه شدند.
پس از این اتفاقات، فرماندار این ناحیه اعلام کرد دولت مسؤولیت آینده تامین انرژی این ناحیه را به عهده می‌گیرد و با ساخت یک مجموعه بزرگ ذخیره‌سازی باتری به این مهم دست خواهد یافت.
اکنون تسلا مسؤولیت این کار را بر عهده گرفته است. در واقع این پایگاه با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات و خروجی تا ۱۲۹ مگاوات، بزرگترین منبع ذخیره‌سازی باتری لیتیوم یونی در دنیا خواهد بود.
این سیستم، انرژی مورد نیاز ۳۰ هزار خانه را فراهم خواهد کرد. مسؤولان امیدوارند این سیستم به کاهش کمبود برق کمک کند و شبکه برق‌رسانی را قادر سازد تا بهتر بتواند تقاضا در ساعات اوج مصرف را پوشش دهد.

“الون ماسک”، موسس تسلا می‌گوید: این سیستم به طور قطع در عرض ۱۰۰ روز اجرایی خواهد شد و اگر شرکت در راه‌اندازی آن تاخیر کند، پولی دریافت نخواهیم کرد!

این پروژه در ماه دسامبر به بهره‌برداری خواهد رسید.
Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی