رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

افزایش 12 درصدی تولید شمش فولاد در دو ماه 96

میزان تولید فولاد خام کشور طی ۲ ماه نخست سال ۹۶، ۱۲ درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.

میزان تولید فولاد خام کشور طی ۲ ماه نخست سال ۹۶، ۱۲ درصد رشد یافت. در این مدت نزدیک به یک سوم تولیدات، به خارج کشور صادر شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، انجمن فولاد ایران گزارش داد: شرکت های فولاد ساز کشور طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال، ۳ میلیون و ۵۲۶ هزارتن فولاد خام تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۵، ۳ میلیون و ۱۵۳ هزار تن بود.

از این میزان، ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و ۷۸۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

علاوه بر این طی فروردین اردیبهشت، ۳ میلیون و ۲۴۹ هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گرم، ورق سرد، ورق پوشش دار و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۵ (۲ میلیون و ۸۲۳ هزار تن)، حاکی از رشد ۱۵ درصدی است.

از آمار یاد شده، یک میلیون و ۹۳۶ هزار تن توسط «بخش خصوصی شده» و یک میلیون و ۳۱۳ هزار تن توسط «بخش خصوصی» تولید شده است.

صدور یک میلیون تن فولاد

بنا به این گزارش، طی مدت یاد شده یک میلیون و ۸۴ هزار تن فولاد خام و ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ (۷۴۸ هزار تن شمش و ۵۰۹ هزار تن محصولات فولادی) به ترتیب ۴۵ درصد رشد و ۶۵ درصد کاهش داشته است. همچنین طی فروردین و اردیبهشت، ۶ هزار تن واردات فولاد خام و ۳۵۱ هزار تن انواع محصولات فولادی وارد کشور شد که در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته (۳۰ هزار تن فولاد خام و ۴۹۶ هزار تن انواع محصولات فولادی) به ترتیب ۸۱ درصد و ۲۹ درصد کاهش نشان می دهد.

بنا به این گزارش، تفکیک «بخش خصوصی شده» مربوط به شرکت هایی است که طی سال های گذشته تحت اصل ۴۴ قانون اساسی واگذار شده اند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی