رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October

کاهش نرخ سود بانکی لازمه تغییر وضعیت اقتصادی

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقد است برای ایجاد رونق اقتصادی باید اصلاح نظام بانکی و کاهش نرخ سود سپرده ها در دستور کار قرار گیرد.

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقد است برای ایجاد رونق اقتصادی باید اصلاح نظام بانکی و کاهش نرخ سود سپرده ها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درخصوص لزوم کاهش نرخ سود بانکی گفت: اصلاح قانون نظام بانکی در اواخر مجلس نهم در دستور کار قرار گرفته بود، اما اجرایی نشد و در مجلس دهم به شدت پیگیر این لایحه و وضع قانون برای کاهش نرخ سود بانکی هستیم.

وی افزود: مشکلات بانکداری اثرات مخربی در اقتصاد کشور داشته تا جایی که برای تغییر وضع موجود اقتصادی باید اصلاح نظام بانکی با جدیت دنبال شود و به نوعی رفع مشکلات اقتصادی به اصلاح بانکداری گره خورده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن بیان اینکه بالا بودن نرخ سود بانکی موجب رکود در اقتصاد شده، گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند نرخ سود فعلی که بانک ها برای سپرده ها اعطا می کنند بالاست و برای ایجاد رونق و پویایی اقتصاد، مجلس بدنبال تصویب قانونی برای تنظیم نرخ سود بانکی با توجه به تورم است.

لاهوتی در پایان تصریح کرد: اختلاف بین دولت و مجلس نهم موجب شد تا لایحه کاهش نرخ سود بانکی اجرایی نشود اما در وضعیت فعلی باید این مهم صورت پذیرد و در غیر اینصورت نباید انتظار رونق و تغییر اساسی در اقتصاد کشور بود.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی