رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
  • الإثنين ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 21 June

عباس آخوندی و انتقال آب

وزیر راه و شهرسازی گفت: این روزها طرح‌های عجیبی درباره انتقال آب از دریای‌عمان به شهرهای مرکز کشور می‌شنویم که اجرای آن هزینه بسیار سهمگینی دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این روزها طرح‌های عجیبی درباره انتقال آب از دریای‌عمان به شهرهای مرکز کشور می‌شنویم که اجرای آن هزینه بسیار سهمگینی دارد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایلنا، عباس آخوندی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردان با بیان اینکه این صنعت تحریم های سختی را پشست سر گذاشته، گفت: خوشبختانه در شرایطی هستیم که تحریم‌ها علیه صنعت دریایی و کشتیرانی برداشته شده و باید از این فرصت پیش آمده حداکثر استفاده را کنیم.

وی ادامه داد: به برکت قدرت و صلابت دریایی که نیروهای نظامی کشورمان بر سطح دریای آزاد ایجاد کردند می‌توانیم سهم خود را از بازار جهانی پس بگیریم.

آخوندی ادامه داد: با این دو مولفه یعنی لغو تحریم ها و برقراری امنیت موقعیت بسیار خوبی برای حمل و نقل دریایی ایجادشده است .

وزیر راه شهرسازی با تاکید بر اینکه در حوزه دریا زبانمان و  و هدفمان بین المللی است گفت: تمام ابهای ایران آبهای آزاد است که بنابراین فعالیت ما در صحنه رقابت جهانی خواهد بود و هر هدف گذاری برای به دست آوردن سهم ایران از بازارهای جهانی در حوزه دریایی است.

آخوندی با بیان اینکه باید سپاسگزار رهبری باشیم که شرایط امنیت را در منطقه برای ما راهبری کرده اند اظهارد اشت: امروز یکی از موضوعات مهم در این حوزه افزایش جمعیت در شهرهای ساحلی است.

وزیر راه وشهرسازی از جهت بحث آمایش سرزمین و توزیع جمعیت در سرزمین باید میزان تراکم نفر در هکتار و توسعه شهری را در دستور کار قرار دهیم .

وی گفت: بحث‌هایی بسیار عجیبی درباره انتقال آب از دریای عمان به درون کشور مطرح می شود که اجرای این طرح ها بسیار گران خواهد بود و مشخص نیست چقدر با محیط زیست سازگار باشد.

آخوندی با بیان رشد جمعیت در بنادر ساحلی و افزایش جمعیت در این مناطق از لحاظ توسعه ملی مرقون به صرفه است و عملیاتی تر خواهد بود، گفت: باید سیاست رشد جمعیت را در سواحل ایران دنبال کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نمی‌توان آب را با صرف هزینه‌های میلیاردی به شهرهای کویری منتقل کرد، اظهارد اشت: سیاست ما این است به تعادل جمعیت برسیم البته توسعه شهرهای کویری هم مهم است اما سیاست ما تعادل جمعیت در مناطق است.

وی گفت: موضوعی که را در وزارتخانه پیگیری می‌کنیم اجرای سیاست افزایش جمعیت در سواحل جنوبی است و بارها گفته‌ام ماموریت سازمان  بنادر و دریانوردی فراتر از حمل ونقل دریایی است و یک ماموریت و مسوولیت اجتماعی در توسعه شهرهای ساحلی دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی