رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

بهره‌برداری از اولين نیروگاه خورشيدی خانگی در قم

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از بهره برداری اولین سامانه تولید برق خورشیدی مشترکین خانگی متصل به شبکه به ظرفیت ۱۵ کیلووات در این استان خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم از بهره برداری اولین سامانه و نیروگاه تولید برق خورشیدی مشترکین خانگی متصل به شبکه  به ظرفیت ۱۵ کیلووات در این استان خبر داد.

 
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،”مهدی آهنین پنجه” این اقدام را به نوعی سرمایه گذاری توسط مشترکین دانست و بیان کرد: برق تولید شده توسط شرکت برق با قیمت مناسب و با تضمین ۲۰ ساله خریداری می شود.

 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه در استان قم شاهد حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال هستیم و لذا سرمایه‌گذاری در این طرح و استفاده از انرژی خورشیدی به عنوان یکی از انرژی‌های پایدار و تجدید پذیر علاوه بر منافع ملی و منطقه‌ای از توجیه اقتصادی لازم برخوردار است.

 
وی در ادامه دستیابی به منابع جدید تولید برق و انرژی پاک را از مهمترین اهداف راه اندازی این نوع نیروگاه ها برای تامین بخشی از نیازهای حال و آینده برشمرد و کمک به حفظ محیط زیست از طریق عدم استفاده از سوخت های فسیلی و کاهش انتشار گازهای آلاینده، به حداقل رساندن خاموشی در ساعات اوج مصرف و کاهش تلفات را از دیگر مزایای مهم اجرای این طرح عنوان کرد.

 

وی در ادامه با ابراز خرسندی از افزایش علاقمندی و گرایش به سرمایه گذاری مشترکین برق استان در طرح احداث نیروگاه های تجدیدپذیر عنوان کرد: در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی و بهره برداری از این نیروگاه ها در شهر و روستاهای مختلف استان قم خواهیم بود.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی