رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

تولید مس
مدیرعامل صنایع مس ایران؛

تولید مس ایران به ۴۰۰هزارتن خواهد رسید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت :به همت دولت یازدهم که برمبنای تفکر و تعقل اداره کشور را برعهده داشتند و گشایش های پس از مذاکرات هسته ای تولید مس در کشور در مسیر هموار خود قرار گرفته و تا ۲سال آینده تولید ان به ظرفیت واقعی خود که ۴۰۰هزار تن است خواهد رسید. […]

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت :به همت دولت یازدهم که برمبنای تفکر و تعقل اداره کشور را برعهده داشتند و گشایش های پس از مذاکرات هسته ای تولید مس در کشور در مسیر هموار خود قرار گرفته و تا ۲سال آینده تولید ان به ظرفیت واقعی خود که ۴۰۰هزار تن است خواهد رسید.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، احمد مرادعلیزاده در آیین آغاز به کار پنجمین نمایشگاه معادن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی، تجهیزات وابسته و سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی در کرمان افزود: با طراحی توسعه پایدار و متوازن مسیر توسعه در این شرکت بیش از گذشته هموار می شود و تولید مس به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید.

وی بیان کرد: بیش از ۸۵ درصد تجهیزات و قطعات برای نگهداری معادن مس کشور از داخل تأمین می شود که ۱۰ درصد از این میزان از استان کرمان تهیه می شود.

مرادعلیزاده اظهار کرد: از ۷ هزار میلیارد ریال قطعات و تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری معادن و صنایع تنها ۲۲میلیون یورو معادل یکهزار میلیارد ریال از خارج خریداری شده و بیش از ۸۵درصد این قطعات و تجهیزات از داخل کشور تأمین می شود .

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت ها در ایران به نوعی از بحران خارج شده و در مدار توسعه قرار گرفته اند.

مرادعلیزاده عنوان کرد: شرکت مس در سال ۹۲ همزمان با اعمال تحریمها علیه ایران معادل ۹ هزار میلیارد ریال بدهی به بانکها داشت و آخرین تحریم در حوزه مس هم خرید و فروش مس از ایران و با ایران بود .

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با رکود جهانی که بر قیمت نفت و فلزات مس اثر گذاشته بود نیاز بود همه با تدابیر لازم و تفکرات ویژه شرایط کشور را در راستای توسعه تغییر دهند.

وی گفت: در حوزه مس نیز با همت کارکنان و مسئولان، توسعه متوازن از نو طراحی شد و تولید مس در معادن سونگون، میدوک و سرچشمه در طول سه سال گذشته افزایش یافت و شرکت مس در مسیر هموار قرار گرفت.

مرادعلیزاده تصریح کرد: در طول این سه سال با توسعه واحد تغلیظ در معادن سونگون و سرچشمه تولید مس افزایش یافت و از بحران عبور کردیم به طوریکه در سال گذشته با تولید بیش از ۲۸۵هزار تن مس محتوا از معادن کشور بدهی های بانکی بیش از ۲۲۰۰ میلیارد دلار پرداخت شد.

مرادعلیزاده خاطرنشان کرد: با همکاری و انسجام مدیریتی دقیق، بر روی قیمت تمام شده مس کارشد به طوریکه قیمت تمام شده هر تن مس در سال ۹۴ بیش از ۴۹۰۰ دلار بوده و این قیمت در پایان سال گذشته به ۳۸۰۰ دلار کاهش یافت.

وی بیان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در سال گذشته حدود ۷۱ هزار میلیارد ریال مس فروش داشته و با صادرات ۱٫۲ میلیارد دلار جزو ۵ شرکت برتر بورس ایران است.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: در استان کرمان معادن مس شهربابک و خاتون آباد با ایجاد آلودگی مشکلاتی ایجاد کرده بودند که تا پایان سال ۹۸ این مشکل برطرف خواهد شد .

وی با بیان اینکه شرکت مس جزو۱۵ شرکت برتر در حوزه کاهش انرژی برق، آب و اصلاح سیستم آب در صنعت مس است افزود: با تولید اسید و ایجاد صنایع پایین دستی طی سه سال آینده، ایران به صنعت سبز تبدیل خواهد شد .

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی