رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
  • الجمعة ۸ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 18 June

تامین ماشین‌‌آلات جدید چالش معادن در کشور است

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از چالش‌های بزرگ معادن در کشور تامین ماشین‌آلات جدید است زیرا کارگران معادن از ماشین‌آلات دست دومی که وارد کشور می‌شود استفاده می‌کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از چالش‌های بزرگ معادن در کشور تامین ماشین‌آلات جدید است زیرا کارگران معادن از ماشین‌آلات دست دومی که وارد کشور می‌شود استفاده می‌کنند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایسنا، جعفر سرقینی در آیین افتتاح پنجمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و سومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی در کرمان اظهار داشت: با تعریف مثلث توسعه در استان کرمان، توسعه بسیار زیادی در حوزه معدن استان و تحول در صنعت مس را شاهد بودیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۵۴ میلیون تن در زنجیره فولاد در کشور توسعه داشتیم که حدود ۲۰ میلیون تن آن مربوط به استان کرمان است، بیان داشت: سال گذشته ۶٫۶ میلیارد دلار صادرات مواد معدنی و محصولات صنایع معدنی در کشور داشتیم که ۱٫۵ میلیارد دلار مربوط به معادن مس و سنگ آهن کرمان بوده است.

وی افزود: کرمان ذخائر بسیار خوب معدنی دارد و زغال‌سنگ یک ماده معدنی مظلوم و معدن‌کاران زغال‌سنگ نیز مظلوم هستند و با توجه به اینکه خریدار واحد و انحصاری است، گرفتاری‌هایی در این بخش وجود دارد و آنطور که باید و شاید به آن رسیدگی نشده است و امیدواریم مشکل برطرف شود.

سرقینی عنوان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی بر حوزه معدن تکیه خاصی شده است و امروز معادن کشور نیاز همه صنایع داخلی کشور را تامین کرده و صنعتی نیست که مواد اولیه خود را از خارج وارد کند و فقط مقداری منگنز و زغال‌سنگ وارد می‌شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: توقع از معادن زیاد است اما حمایت مالی نمی‌شوند و یکی از چالش‌های بزرگ معادن در کشور عدم دسترسی به ماشین‌آلات جدید است و از ماشین‌آلات دست دومی که وارد کشور می‌شود استفاده می‌کنند و باید نوسازی شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی