رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۴ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 24 June

بیش از 30هزار میلیاردریال پروژه در معادن مس استان کرمان آماده بهره برداری است

مدیر مس منطقه کرمان گفت: بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه در معادن مس این استان از جمله در مس سرچشمه و میدوک خاتون آباد آماده بهره برداری شده که در تابستان امسال با حضور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.

مدیر مس منطقه کرمان گفت: بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال پروژه در معادن مس این استان از جمله در مس سرچشمه و میدوک خاتون آباد آماده بهره برداری شده که در تابستان امسال با حضور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از ایرنا، محمد حسنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان کرمان ۸۰درصد معادن مس و بالغ بر ۴۰ درصد معادن سنگ آهن کشور را داراست که این دو مقوله پتانسیلی است که می تواند در راستای توسعه اقتصادی فعالیت داشته باشند.

وی تصریح کرد: همچنین وجود شرکت های معدنی در زمینه سنگ آهن، فولاد وابسته به گل گهر و هلدینگ نیز می تواند در راستای رفع بیکاری و توسعه فعالیت داشته باشند.

حسنی بیان کرد: از ابتدا تاکنون بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به نرخ امروز سرمایه گذاری در حوزه مس انجام شده و یا در حال انجام است به طوری که ۲۵۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری آن انجام گردیده است .

وی گفت: معادن مس دره زار، چاه فیروزه و دره آلو در استان کرمان وجود دارند ولی هنوز زمینه بهره برداری از ان نیاز داریم .

به گفته مدیر مس منطقه کرمان نظر به وجود معادن غنی در این استان تکمیل زنجیره فولاد را در دست اجرا داریم و با این اقدامات انجام گرفته شده می توان ادعا کرد که الان کرمان در حال قطب فولادین شدن کشور است .

وی خاطرنشان کرد: بواسطه وجود معادن صنعت مس و فولاد درصد نرخ بیکاری در این استان در کشور پساز استانهای اصفهان و تهران در رتبه سوم قرار دارد که با تکمیل زنجیره صنایع زیردستی به لحاظ خلق فرصت های شغلی در یک وضعیت ایده آل قرار خواهیم گرفت .

پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری مواد معدنی و تجهیزات وابسته و همچنین سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات معدنی و راهسازی ۱۰ تا ۱۳ تیرماه هر روز از ساعت ۱۷ (۵ بعد از ظهر) الی ۲۲ (۱۰ شب) در محل سایت دائمی نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق (کرمان) آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

مجتمع نمایشگاهی بین المللی جنوب شرق واقع در شمال غربی شهر کرمان و کیلومتر ۱۰ بزرگراه کرمان – باغین قرار دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی