رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

آب و فاضلاب
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب؛

برخی سدها با کمبود آب و بحران روبرو هستند

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب؛ محمد رضا جانباز، گفت: برخی از سدهای کشور در شرایط مساعدی قرار ندارند، به طوریکه آب تعدادی از این سدها کم تر از متوسط میانگین است.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ؛ محمد رضا جانباز، گفت: برخی از سدهای کشور در شرایط مساعدی قرار ندارند، به طوریکه آب تعدادی از این سدها کم تر از متوسط میانگین است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا جانباز مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جویی اظهار داشت: میزان بارش های انجام شده در سال جاری نسبت به میانگین دراز مدت کم تر بوده است و تا تاریخ ۴/۹ سال ۹۶ میزان بارش ها ۲۲۳ میلی متر نسبت به بلند مدت، کاهشی ۳ درصدی را به همراه داشته است، که این امر به وضوح نقطه مقابل تصور‌ عوام مبنی بر افزایش میزان منابع آبی نسبت به گذشته است‌.

وی در خصوص تمهیدات در نظر گرفته شده  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تأمین آب شرب مشترکین گفت: برنامه ای ۱۶ ماهه برای تأمین آب شرب مشترکین در نظر گرفته شده که سبب بهبود وضعیت نسبت به گذشته خواهد شد. لازم به ذکر است برخی از سدهای کشور در شرایط مساعدی قرار ندارند، به طوریکه آب تعدادی از این سدها کم تر از متوسط میانگین است.

این مقام مسئول بیان کرد: یک هزار و ۱۵۴ شهر از هزار و ۱۸۴ شهر در کشور تحت پوشش شبکه آبرسانی است. همچنین از ۱۳۷ تصفیه خانه بزرگ آب برخوردار هستیم که سبب بهبود شرایط برای تأمین آب مشترکین خواهد شد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: ۵۴۷ شهر در معرض تنش آبی قرار داشتند، به طوریکه میزان مصرف این مناطق از مقدار بارش آنها بیشتر بوده و سبب کم آبی و بروز مشکل در این مناطق می شود که این عدد در سال ۹۵ به ۳۰۱ شهر رسید و پیش بینی روند کاهشی آن در سال جاری دور از ذهن نخواهد بود.

جانباز همچنین تصریح کرد: میزان الگوی مصرف در کشور ۲۰ متر مکعب در نظر گرفته شده که حدود ۷۶/۵ درصد از مردم در شهرها کم تر از این مقدار و حدود ۲۱/۶ درصد از مابقی آن بیش از این میزان و مقدار باقی مانده ۲ برابر این میزان مصرف می کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی