رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
  • الإثنين ۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 19 April

نظام‌مهندسی

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از برگزاری بیستمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در استان خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از برگزاری بیستمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در استان خبر داد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، ابراهیم مبارک قدم در اولین روز کاری خود پس از انتصاب به سمت مدیرکلی راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی میهمانان ویژه‌ای از شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور داشت تا از نزدیک با مهندس و مدیری که عملکرد مثبت و مثال‌زدنی در سازمان نظام‌مهندسی آذربایجان‌غربی و گلستان از خود به یادگار گذاشته است دیداری تازه و عرض تبریکی داشته باشند.

 

وی به حضور ۱۶ هزار نفر عضو سازمان نظام‌مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی اشاره کرد و افزود: با توجه به قابلیت سازمان استان و هیئت‌مدیره امیدواریم با تعامل بین اعضای سازمان در جهت رسیدگی به امورات اعضا و کارآفرینی و بسط و گسترش فعالیت‌های مهندسی در چارچوب قانون نظام‌مهندسی قدم‌های خوبی بردارند و این اداره کل نهایت حمایت و تلاش خود را در برگزاری اجلاس سالانه نظام‌مهندسی انجام خواهد داد.

مبارک قدم گفت: برگزاری بیستمین اجلاس سالانه سازمان‌های نظام‌مهندسی استان‌های کشور در شهرستان ارومیه یکی از افتخارات بزرگی است که شامل این استان شده است و در این زمینه شعار محوری و موضوعات خاصی باید به تلافی دو دهه از اجرای قانون نظام‌مهندسی و تجارب حاصله و همچنین ویرایش نظامات اداری مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی بر حفظ شان و منزلت و جایگاه نظام‌مهندسی در برگزاری اجلاس هیئت عمومی کشور تأکید کرد و افزود: با توجه به اینکه این اجلاس حضور مقامات کشوری و استانی  و معاونین عمرانی استانداری‌ها، مدیران کل راه و شهرسازی و هیئت‌مدیره سازمان‌های استان را در بر خواهد داشت جا دارد در این مجمع علاوه بر موضوعات و چالش‌های نظام‌مهندسی، توانمندی‌های سازمان‌های نظام‌مهندسی، توانمندی‌های اقتصادی استان نیز در زمینه گردشگری، کشاورزی و صنعت ساختمان و حمل‌ونقل معرفی گردد.

مبارک قدم نقش مجموعه مدیریت استان را در برگزاری این اجلاس مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این زمینه مجموعه مدیریت استان، سازمان برنامه و بودجه، شهرداری‌ها نهایت همکاری را با این اداره کل داشته باشند تا بتوان به عنوان میزبان و در هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن اجلاس کشوری و برطرف نمودن مسائل و مشکلات استان برگ زرین دیگری در دفتر خاطرات استان رقم زد.

در ادامه علی‌اکبر رمضانی رئیس دبیرخانه دائمی و دبیر اجرایی بیستمین اجلاس هیئت عمومی گفت: با توجه به اینکه برگزاری این اجلاس به عنوان بزرگ‌ترین نشست تخصصی مهندسان و مسئولان حوزه ساختمان در سطح ملی به شمار می‌رود در این اجلاس ترازنامه شورای مرکزی، خط مشی عمومی و پیشنهادی شورای مرکزی، ضوابط و مقررات نظام‌نامه‌های پیشنهادی اداری، استخدامی و غیره و نظام‌نامه‌های داخلی تصویب و بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون برنامه‌ریزی و اقدامات گوناگونی انجام شده و نیز در حال انجام است، گفت: با توجه به رویکرد متفاوت این اجلاس تاکنون گروه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی و کاری مربوط به اجلاس، جلسات کشوری خود را برگزار کرده‌اند و نتایج آن به دبیرخانه اجلاس ارسال شده است. علاوه بر آن پیگیری بندهای بیانیه پایانی اجلاس که به تبع ماهیت آن‌ها خیلی از مراجع ذیربط و سازمان استان‌ها را به همکاری می‌طلبد توسط دبیرخانه پیگیری شده و جمع‌بندی گردیده است، گزارش عملکرد استان‌های مختلف که به دبیرخانه ارسال شده جمع‌بندی و آمادهٔ ارائه شده است هدف ما تلاش در راستای اعتلای مهندسی و تأمین اعتماد عمومی است.

دبیر اجرایی بیستمین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه در این اجلاس اعضای هیئت‌مدیره نظام‌مهندسی استان‌ها حضور دارند، گفت: از استانداری‌ها، اعضای کمیسیون عمران مجلس، مقام عالی وزارت، مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها نیز دعوت شده تا در این همایش حضور مؤثری داشته باشند.

بیستمین اجلاس هیئت عمومی و سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱ تیرماه با حضور ۴۰۰ نفر از مهندسان سازمان و ۲۰۰ نفر از میهمانان ویژه کشوری و استانی برگزار می‌شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی