رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۵ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 15 June

جایگاه ویژه نمایشگاه جهانی اکسپو برای آینده زمین
قائم‌ مقام وزیر نیرو در امور بین ‌الملل مطرح کرد؛

جایگاه ویژه نمایشگاه جهانی اکسپو برای آینده زمین

قائم‌ مقام وزیر نیرو در امور بین ‌الملل مطرح کرد؛ نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۷ قزاقستان از جایگاه ویژه ای برای آیندۀ زمین و حرکت به سوی انرژی های پاک برخوردار است.

قائم‌ مقام وزیر نیرو در امور بین ‌الملل مطرح کرد؛ نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۱۷ قزاقستان از جایگاه ویژه ای برای آیندۀ زمین و حرکت به سوی انرژی های پاک برخوردار است.

 

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از دفتر روابط­ عمومی سازمان انرژی­های تجدیدپذیر و بهره ­وری انرژی برق (ساتبا) ، مهندس علیرضا دائمی قائم ‌مقام وزیر نیرو در امور بین ‌الملل گفت: اکسپو آستانه در کشور قزاقستان امسال بحث «انرژی ‌های آینده و کنترل استفاده از سوخت ‌های فسیلی» است و به­ همین خاطر می ‌توان گفت از جایگاه و اهمیت ویژه ­ای برای آیندۀ کره زمین و سوق دادن کشورها در این مسیر برخوردار است.

 

بنابراین گزارش: مهندس «علیرضا دائمی» قائم مقام وزیر نیرو در امور بین ‌الملل و پشتیبانی صنایع آب و برق با اشاره به اهمیت این دورۀ نمایشگاه جهانی «اکسپو ۲۰۱۷» قزاقستان گفت: موضوع اکسپو امسال بحث «انرژی‌ های آینده و کنترل استفاده از سوخت ‌های فسیلی» است و به­ همین خاطر می‌ توان گفت از جایگاه و اهمیت ویژه ای برای آیندۀ کرۀ زمین و سوق دادن کشورها در این مسیر برخوردار است.

وی افزود: این نمایشگاه در تاریخ ۲۰ خردادماه افتتاح و در ۱۹ شهریورماه پایان می ‌پذیرد و می ‌تواند در این بازۀ زمانی حدوداً ۳ ماهۀ معرف نگرانی جامعۀ جهانی دربارۀ مسألۀ مصرف انرژی و گرمایش زمین باشد.

وی تصریح کرد: حضور مهمانان ردۀ بالایی چون رییس­ جمهور چین، رییس­ جمهور روسیه، نخست­ وزیر هند، نخست ­وزیر پاکستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در این نمایشگاه جهانی نشان از اهمیت و جایگاه ویژه آن دارد.

 

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین ­الملل گفت: پیش ­بینی می ‌شود از نمایشگاه امسال ۵ میلیون نفر از سراسر جهان بازدید داشته باشند که این امر می ‌تواند فرصت بسیار خوبی برای مردم جهان جهت لزوم روی ­آوری به انرژی ‌های نو و پس ­زدن انرژی ‌های فسیلی در جهان آینده باشد.

براساس این گزارش: وی ادامه داد: نمایشگاه امسال در غرفۀ ایران نیز بخش جالبی برای افتتاح و جذب بازدید کنندگان درنظر گرفته شده است، به ­طور مثال در این برنامه سعی شده با درنظر گرفتن موضوع اصلی نمایشگاه اکسپو با روش پرده­ خوانی، نقاره­ خوانی و استفاده از تکنیک‌ های روز دنیا و تصاویر متحرک، داستان تحول انرژی‌ ها و جایگاه چهار عنصر «آب»، «باد»، «خاک» و «نور» در سه دورۀ زمانی متفاوت گذشته، حال و آینده پرداخته بررسی و مورد توجه قرار گیرد.

این گزارش می ­افزاید: وی تأکید کرد: این امر هم می ‌تواند در راستای آشنایی با تحولات موضوع اصلی نمایشگاه امسال باشد، و هم گامی در جهت گسترش فرهنگ و هنر ایرانی به بازدیدکنندگان باشد.

گفتنی است، براساس گزارش ‌های اعلام شده غرفۀ ایران در نمایشگاه اکسپو امسال در کنار غرفۀ کشورهای چین، ویتنام و ژاپن قرار گرفته و تاکنون نیز وزیر انرژی روسیه، معاون وزیر توسعه و سرمایه­ گذاری اتریش نیز از غرفۀ کشورمان بازدید کرده ‌ا ند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی