رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

واحدهای معدنی دامغان نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید هستند

فرماندار دامغان گفت : واحدهای معدنی دامغان برای اشتغالزایی نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید از سوی بانک های عامل و رفع چالش کم آبی است.

فرماندار دامغان گفت : واحدهای معدنی دامغان برای اشتغالزایی نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید از سوی بانک های عامل و رفع چالش کم آبی است.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایرنا، علی اصغر مجد روز چهارشنبه  با اشاره به وجود ۱۱۶ واحد معدنی در این شهرستان افزود : : فقط ۵۵ واحد معدنی دامغان فعالیت دارد و بقیه به دلیل مشکلات عدیده درآمدی و نبود بازار تعطیل است.

وی اظهارداشت: امروز معادن دامغان به دلیل نبود بازار و مشکلات عدیده به خام فروشی محصولات روی آورده اند و در صورت رفع مشکلات این بخش می تواند توسعه و اشتغال را به مردم دامغان هدیه داد.

وی گفت: ۶۰ واحد معدنی دامغان فقط ۱۰ درصد سهم اشتغال برای جوانان این شهرستان را دارند و این امر با وجود ظرفیت های بسیار خوب معادن در این منطقه قابل قبول نیست.

مجد تصریح کرد : باید تدبیری صورت گیرد تا بتوانیم از خام فروشی معادن جلوگیری کنیم و با ارزش افزوده محصولات جانبی و صنایع تبدیلی می توان به واحدهای مولد و اشتغالزای شهرستان کمک شایانی کرد.

فرماندار دامغان با بیان این که به علت بالا بودن تعداد معادن در دامغان، باید اولویت دولت احیای واحدهای صنعتی دامغان باشد، گفت: امروز اشتغال جوانان یکی از مشکلات عدیده این شهرستان است و برطرف کردن معضلات واحدهای صنعتی ضروری است.

وی یادآور شد : اکنون نبود نقدینگی، بدهکاری، سودهای بانکی، نبود بازار مناسب و مداوم برای تولیدات باعث شده تا واحدهای صنعتی دامغان شرایط سختی را بگذرانند و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی در زمینه رفع مشکلات این واحدها امروز مطالبه عمومی و فعالان بخش صنعت دامغان محسوب می شود.

وی اضافه کرد : رفع مشکلات تولید در سه بخش معدن، صنعت و کشاورزی در دامغان بر عهده یک نهاد نیست و باید همه مسئولان در راستای این مهم همدل و همراه شوند تا شاهد توسعه و پیشرفت در این شهرستان باشیم.

فرماندار دامغان درباره واحدهای ثبت نام شده در سامانه بهین یاب کارگروه رفع موانع تولید، گفت: از ۲ هزار و ۷۸۰ واحد ثبت نام شده در سال ۹۵ در این سامانه فقط ۵۳ واحد از دامغان است و از این تعداد نیز ۱۰ واحد تولیدی تسهیلات دریافت کردند.

شهرستان دامغان بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

استان سمنان هزار و ۷۰۰ پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از ۴۰ هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود ۱۸٫۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی