رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 23 April

برنامه ریزی 140 طرح صنعتی و معدنی جنوب کرمان برای دریافت تسهیلات

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: ۱۴۰ طرح صنعتی و معدنی طی سال جاری در این منطقه برای دریافت تسهیلات رونق تولید برنامه ریزی شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: ۱۴۰ طرح صنعتی و معدنی طی سال جاری در این منطقه برای دریافت تسهیلات رونق تولید برنامه ریزی شده است.

به گزارش گروه بانک و بیمعه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایرنا، محمود اسکندری نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت تدبیر و امید از طرح تسهیلات رونق تولید از بخش خصوصی حمایت می کند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال گفت: دولت عقلانیت با حمایت از بخش خصوصی در مسیر تحقق اهداف رهبر معظم انقلاب اسلامی گام بر می دارد.

وی از آغاز دور جدید ثبت نام تسهیلات رونق تولید در سال جاری از طریق سامانه بهین یاب خبر داد و تصریح کرد: فرآیند دور جدید ثبت نام تسهیلات رونق تولید در جنوب کرمان پیرو دستورالعمل اواخر اردیبهشت ماه امسال وزیر صنعت، معدن و تجارت، همزمان با سراسر کشور از ۳۱ خرداد ماه در سامانه بهین یاب راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: طبق بررسی های اولیه ۱۴۰ طرح صنعتی و صنایع معدنی در منطقه جنوب کرمان برای دریافت این تسهیلات پیش بینی و مبلغ مورد نیاز این واحدها چهار هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اظهار کرد: واحدهایی که بر اساس قانون و مقررات وضع شده شرایط لازم برای دریافت تسهیلات رونق تولید را دارند، با ورود به سامانه بهین یاب به آدرس اینترنتی «www.behinyab.ir»، بخش تأمین مالی و تکمیل اطلاعات مورد نیاز، درخواست خود را ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی و معدنی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برای تأمین سرمایه ثابت مورد نیاز خود و همچنین بنگاههای تولیدی کوچک و متوسطی که از بازار محصول مناسبی برخوردار بوده اما به دلیل تنگناهای مالی و نداشتن سرمایه در گردش، تولید آنها متوقف شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند، در این طرح ملی مورد حمایت قرار می گیرند.
اسکندری نسب با اشاره به اضافه شدن طرح بازسازی و نوسازی صنایع در سامانه بهین یاب تصریح کرد: این طرح دارای سه بخش بازسازی و نوسازی، طرح‌ های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و واحدهای تولیدی فعال برای حفظ ایجاد اشتغال جدید است.

وی افزود: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، هدف از پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی متقاضی علاوه بر تقویت فضای کسب و کار، حفظ و ایجاد فرصت های شغلی جدید در بخش صنعت جنوب کرمان برای رسیدن به وضعیت اقتصادی پایدار است.

وی ادامه داد: در جریان پرداخت تسهیلات رونق تولید، تاکنون ۵۲ واحد صنعتی و معدنی مبلغی معادل ۴۶۵ میلیارد ریال تسهیلات که بیش از ۶۵ درصد کل تسهیلات تاریخ جنوب کرمان را شامل می شود، دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی و معدنی در سال گذشته ۶۲۵ فرصت شغلی را به طور مستقیم ایجاد کرده که در صورت ادامه روند، این تعداد رشد چشمگیری خواهد داشت و از این طریق حوزه های صنعت و معدن کمک شایانی به اشتغالزایی در منطقه خواهند داشت.

سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی