رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خبرداد:

اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی، واحدهای معدنی و طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبرداد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی به بنگاه های اقتصادی ، واحدهای معدنی و طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی خبرداد.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری مهر، علی یزدانی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به بازدیدی که از شهرک های صنعتی کامیاران و سنندج داشت، گفت: یکی از شهرک های صنعتی سنندج که ۱۴ سال از مصوبه تاسیس آن می گذرد و  بلاتکلیف مانده بود از وضعیت راکد به فعال تبدیل کردیم.

وی عنوان کرد: فاز نخست شهرک مذکور که ۳۰۰ هکتار است عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی اظهارداشت: ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار از منابع استانی برای فاز نخست این شهرک پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: براساس برآوردهای انجام شده به حدود ۲۷۰ واحد تولیدی کوچک در این شهرک زمین واگذار می شود.

یزدانی اضافه کرد: به هیئت مدیره شهرک های صنعتی استان اختیارات کامل در راستای سرمایه گذاری در شهرک ها داده شده است.

وی عنوان کرد: در ۸۰ درصد از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در راستای اقتصاد مقاومتی افزایش قیمت نداشتیم.

وی اظهارداشت: از محل منابع شهرک های صنعتی به ۱۶۰ هزار نفر از اعضای بنگاه های کوچک و متوسط آموزش های لازم را ارائه کردیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: از دیگر مشوق های اعمال شده تامین ۵۰ درصد هزینه حضور بنگاه های کوچک در نمایشگاه ها و هزینه پژوهش و تحقیق بوده است.

یزدانی بیان کرد: در استان هایی هم چون کردستان کل هزینه های مربوط به اداره کل استاندارد در حمایت از بنگاه های کوچک را تامین می کنیم.

وی با اشاره به وجود ۵ هزار و ۹۴۰ معدن در کشور یادآورشد: ۵۳درصد از تولیدات معدنی کشور در حوزه مصالح ساختمانی است.

وی میزان تولیدات معدنی کشور در سال گذشته را ۳۹۶ تن ذکرکرد وافزود: صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان بیش از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بود.

وی با بیان اینکه کردستان هم در حوزه معادن فلزی و هم غیرفلزی دارای ظرفیت است، بیان کرد: از هفته گذشته مجددا کار سامانه بهین یاب آغاز شده است و زر این مرحله تمامی صنعتگران و معدنکاران می توانند ثبت نام کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: در طول هفته اخیر تاکنون هزار و ۳۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که از این تعداد تنها بالغ بر ۵۰ بنگاه معدنی بوده است.

یزدانی عنوان کرد: پتانسیل صندوق حمایت از فعالیت های معدنی هم برای پشتیبانی از معدنکاران وجود دارد که می توانند تسهیلات با نرخ کمتر و ضمانت نامه مالی از این صندوق دریافت کنند.

وی اظهارداشت: ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی برای حمایت از بنگاه های اقتصادی در سال جاری پیش بینی شده است.

وی ادامه داد:  ۱۰ هزار بنگاه زیر ظرفیت و راکد، ۲ هزار واحد معدنی، ۵ هزار بنگاه که قراراست نوسازی شوند و ۶ هزار طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی موجود در کشور مشمول دریافت میزان تسهیلات مذکور می شوند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی