رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

کارنامه 4 ساله وزارت نیرو منتشر شد
عملکرد وزارت نیرو در دولت یازدهم؛

کارنامه ۴ ساله وزارت نیرو منتشر شد

وزارت نيرو اقدام‌های برجسته و کارنامه عملکردی خود را در دولت يازدهم را در ۵ بخش مختلف از جمله بخش برق و انرژی منتشر کرد. راه‌اندازی ۵۴ واحد نیروگاهی، بهره‌برداری از ۳۰ نیروگاه تجدیدپذیر جدید، کاهش ۴٫۵ درصدی تلفات توزیع و برقدارکردن روستاهای بالای ۱۰ خانوار از مهمترین آنهاست.

وزارت نیرو اقدام‌های برجسته و کارنامه عملکردی خود را در دولت يازدهم را در ۵ بخش مختلف از جمله بخش برق و انرژی منتشر کرد. راه‌اندازی ۵۴ واحد نیروگاهی، بهره‌برداری از ۳۰ نیروگاه تجدیدپذیر جدید، کاهش ۴٫۵ درصدی تلفات توزیع و برقدارکردن روستاهای بالای ۱۰ خانوار از مهمترین آنهاست.
به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نيرو (پاون)،  وزارت نیرو اقدام‌های برجسته و کارنامه عملکردی خود را در دولت یازدهم را در ۵ بخش «آب و آبفا»، «برق و انرژی»، «تحقیقات و منابع انسانی»، «برنامه‌ریزی و امور اقتصادی» و «امور بین‌الملل و صادرات و پشتیبانی صنعت» منتشر کرد.
از جمله دستاوردهایی که در این گزارش و در بخش آب آمده می‌توان به بهره‌برداری از ۲۳ سد در ۱۶ استان، احداث ۱۷۷ هزار و ۹۰۰ هکتار شبکه‌های آبیاری و زهکشی اصلی، ساماندهی، احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی، تخصیص ۱۰. ۸ میلیارد مترمکعب از آب سطحی تجدیدپذیر برای حقابه‌های زیست محیطی، تدوین سند آمایش آب کشور و… اشاره کرد.
همچنین در بخش آب و فاضلاب این گزارش می‌توان به مواردی همچون احداث ۱۸ تصفیه‌خانه جدید آب، افتتاح و بهره‌برداری از ۳۷ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۳۷ شهر، آب‌رسانی به ۵۲۰۰ روستای کشور، نصب ۲. ۲ میلیون فقره انشعاب جدید آب شرب شهری و… اشاره شده است.
این گزارش می‌افزاید؛ از دیگر دستاورهای این وزارتخانه در بخش صنعت برق و نیروگاه‌ها می‌توان به مواردی چون؛ ساخت، نصب و راه‌اندازی ۵۴ واحد نیروگاهی در ۱۳ استان کشور، واگذاری و نصب ۴٫۵ میلیون فقره انشعاب جدید برق، بهره‌برداری از ۳۰ نیروگاه تجدیدپذیر جدید، کاهش ۴٫۵ درصدی تلفات شبکه توزیع برق، برق رسانی به تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار کشور، نصب و راه اندازی ۱۲۷ هزار کنتور هوشمند برای چاه‌های کشاورزی و… اشاره کرد.

گفتنی است، در این گزارش به ۴۷ اقدام و دستاورد برجسته وزارت نیرو در بخش‌های مختلف صنعت آب و برق به تفصیل در طول دوره یازدهم اشاره شده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی