رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

تولید داخلی

نایب رییس اتحادیه ماشین سازی وفلز تراش پردیس گفت: ممانعت از ورود کالاهای مشابه تولید داخل از یک طرف و بازارسازی و توجه به صادرات از طرف دیگر می‌تواند ناجی صنعت بیمار کشور باشد.

نایب رییس اتحادیه ماشین سازی وفلز تراش پردیس گفت: ممانعت از ورود کالاهای مشابه تولید داخل از یک طرف و بازارسازی و توجه به صادرات از طرف دیگر می‌تواند ناجی صنعت بیمار کشور باشد.

 

به گزارش گروه تولید و تجارت  ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شاهین فاجانی نایب رییس اتحادیه ماشین سازی و فلز تراش پردیس گفت: به دلیل کوچک شدن بازارهای هدف شاهد رکود وسیع در صنایع کشور هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نمیتوان بازار جدیدی ایجاد کرد، افزود: کارخانجات قادر به فروش محصولات خود نیستند، در نتیجه شاهد دپوی بالای محصولات تولیدی در انبار کارخانجات و کارگاه‌های صنعتی هستیم.

فاجانی با اشاره به ضرورت بازارسازی در صنعت، یادآور شد: باید بازارهای هدف را گسترش دهیم، چراکه مهمترین اصل در این راه افزایش صادرات است که آن هم بیشتر به عزم جدی دولت در این حوزه بستگی دارد.

نایب رییس اتحادیه ماشین سازی و فلز تراش پردیس افزود: دولت باید یارانه مخصوصی به تولیدکننده صنعتی برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی ارائه دهد و یا شرکت هایی را تعیین کند که بتوانند محصولات ایرانی را در نمایشگاه‌های خارج از کشور معرفی کنند.

وی با بیان این موضوع که بعد از برجام ،قانون عدم واردات کالای مشابه تولید داخلی بیشتر نقض می شود، اذعان داشت: به عنوان مثال شرکت ما به توانایی تولید قطعه‌ای بر اساس مهندسی معکوس دست یافته بود و سال‌ها آن را در داخل می فروختیم اما با امضای برجام برخی این قطعه را از کشور انگلستان وارد کردند، در نتیجه ما مجبور به قطع تولید آن شدیم.

فاجانی در پایان تأکید کرد: ممانعت از ورود کالاهای مشابه تولید داخل از یک طرف و بازارسازی و توجه به صادرات از طرف دیگر می‌تواند، ناجی صنعت بیمار کشور باشد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی