رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

رشد 13 درصدی تولید فولاد خام ایران طی 5 ماهه نخست میلادی

سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران طی ۵ ماهه نخست ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳درصد رشد یافت.

سایت انجمن جهانی فولاد گزارش داد: میزان تولید فولاد ایران طی ۵ ماهه نخست ۲۰۱۷ میلادی، ۱۳درصد رشد یافت.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه می ۲۰۱۷ میلادی ۸ میلیون و ۱۵۹ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی،۷ میلیون و ۲۱۵ هزار تن بود.

همچنین ایران طی ماه می ۲۰۱۷میلادی، یک میلیون و ۷۹۰ هزار تن فولادخام تولید کرد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (یک میلیون و ۶۴۵ هزار تن)، ۸٫۸ درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید ۶۷ کشور تولید کننده فولاد جهانی در ماه یاد شده، ۱۴۳ میلیون و ۳۲۵ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۴۰ میلیون و ۴۸۱ هزار تن)، ۲ درصد رشد نشان می دهد.

فولادسازان جهانی طی ۵ ماهه نخست ۲۰۱۷، ۶۹۴ میلیون و ۸۷۶ هزار تن فولادخام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (۶۶۴ میلیون و ۲۰۹ هزار تن)، ۴٫۶ درصد رشد تولید داشت. چین با ۳۴۶ میلیون و ۸۳۳ هزار تن، بزرگترین تولید کننده فولادخام بوده که حدود ۴۸ درصد تولید فولادجهانی را به خود اختصاص داده است.

تولیدکنندگان بزرگ دیگر فولاد جهانی پس از چین به ترتیب شامل ژاپن (۴۳ میلیون و ۹۳۶ هزار تن)، هند (۴۱ میلیون و ۸۲۲ هزار تن)، آمریکا (۳۳ میلیون و ۹۷۸ هزار تن)، روسیه (۲۹ میلیون و ۸۳۵ هزار تن)، کره جنوبی (۲۸ میلیون و ۴۲۰ هزار تن) و آلمان (۱۸ میلیون و ۶۱۸ هزار تن) است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی