رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

برگزاری مجمع سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور حداکثری اعضا در هتل هما برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور حداکثری اعضا در هتل هما برگزار شد.

به گزارش گروه صنعت و معدن ویکی پی جی به نقل از دنیای معدن، در این جلسه محمود اسلامیان، سید‌رسول خلیفه سلطانی، محمد علی رفیعیان و محمد احرامیان به‌عنوان اعضای هیات‌رئیسه مجمع عادی سالانه انجمن تولیدکنندگان فولاد انتخاب شدند. در ابتدای جلسه مجمع سالانه انجمن که چهار‌شنبه گذشته برگزار شد، گزارش عملکرد انجمن تولیدکنندگان فولاد از سوی سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد قرائت شد.

وی در گزارش خود، مهم‌ترین‌ اقدام انجمن در سال ۹۵ را تشکیل رسته‌های پنج‌گانه اعلام کرد. وی با اشاره به برگزاری بیش از ۶۰جلسه رسته‌های مختلف در طول سال گذشته اظهار کرد: این جلسات در سال جاری نیز با جدیت بیشتر و حول مسائل مدیریت بازار و سایر مسائل مهم واحدهای رسته‌های مختلف ادامه خواهد داشت.

خلیفه‌سلطانی اقدام مهم دیگر انجمن در سال گذشته را علاوه بر مکاتبات و پیگیری‌های مفید، جلوگیری از کاهش تعرفه‌ها، جلوگیری از افزایش حامل‌های انرژی برای واحدهای تولیدی و مشارکت در پایش طرح جامع فولاد و تلاش برای تنظیم زنجیره تولید و ارزش فولاد عنوان کرد.

در ادامه این جلسه، محمود اسلامیان به‌عنوان رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با مثبت ارزیابی کردن مشارکت بخش خصوصی در صنعت فولاد و لزوم اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی به تسهیل فضای کسب و کار و جلب مشارکت کارآفرینان خوبی که در بخش خصوصی فولاد وجود دارد تاکید کرد.

اسلامیان با بیان اینکه حضور در فعالیت‌های صنفی و تشکلی از جمله انجمن تولیدکنندگان فولاد نوعی فرهیختگی قلمداد می‌شود، مشارکت بیشتر اعضا در برنامه‌های انجمن را ضروری دانست.

وی خاطرنشان کرد: باید تجربه‌های موفق انجمن‌های فولاد در سراسر جهان بررسی شود که برای این منظور در سال ۹۵ مطالعات تطبیقی درخصوص ساختار و فعالیت‌های انجمن‌های فولاد کشورهای فولادساز دنیا از جمله آلمان، آمریکا و… انجام شده است.

رئیس انجمن تصریح کرد: باید از بازنشستگان این صنعت و متخصصان برای آموزش‌های تخصصی در حوزه فولاد استفاده کرد و ما در انجمن در حال جلب توانمندی‌ها و تجربیات این عزیزان هستیم.

پس از سخنرانی رئیس انجمن؛ گزارش عملکرد اجرایی انجمن به رأی گذاشته شد و به تصویب اعضا رسید و سپس گزارش بازرس قانونی و حسابرس انجمن قرائت شد و با اکثریت آرا صورت‌های مالی انجمن به تصویب مجمع عمومی رسید.

در ادامه جلسه، رای‌گیری برای انتخاب بازرس قانونی صورت گرفت که نتیجه این انتخابات به برگزیده شدن احمد دنیانور با ۶۲ درصد آرا و برای پنجمین دوره متوالی ختم شد. بهادر احرامیان، عضو هیات‌مدیره و خزانه‌دار انجمن، پیشنهاد هیات‌مدیره برای افزایش حق عضویت اعضای انجمن را در این جلسه ارائه داد.

وی به مقایسه حق عضویت انجمن تولیدکنندگان با سایر تشکل‌های صنفی صنعتی پرداخت و در تشریح دلایل این پیشنهاد، عدم افزایش حق عضویت از سال ۹۰ تا کنون و افزایش جلسات و اقدامات انجمن و بزرگ‌تر شدن ساختار انجمن برای پاسخگویی برای نیازهای اعضا را توضیح داد که این پیشنهاد به رأی گذاشته شد و به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه، محمد‌مهدی رئیس‌زاده، مشاور امور بانکی اتاق بازرگانی ایران با تشریح آخرین تحولات پیرامون بازپرداخت بدهی‌های ارزی و ریالی بر‌اساس قانون رفع موانع تولید و پیشنهادهای ماده ۲۰ در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی