رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 20 April

معاملات برق بورس انرژی
نسبت به دوره مشابه پارسال تحقق یافت؛

رشد ۳۷۶ درصدی ارزش معاملات برق بورس انرژی در خردادماه

نزدیک به ۳۵ هزار و ۴۳ مگاوات ساعت برق به ارزش ۱۸۱ میلیارد ریال در بورس انرژی خردادماه امسال معامله شد که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۳۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.

نزدیک به ۳۵ هزار و ۴۳ مگاوات ساعت برق به ارزش ۱۸۱ میلیارد ریال مربوط به معاملات برق بورس انرژی در خردادماه امسال است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۳۷۶ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، روز سه شنبه مجموع معاملات بورس انرژی ۱۶ هزار و ۲۵۲ تن به ارزش بیش از ۱۹۰ میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال و معاملات برق بورس انرژی نیز نزدیک به ۳۵ هزار و ۴۳ مگاوات ساعت برق به ارزش ۱۸۱ میلیارد ریال بود

 
بدین ترتیب، ارزش کل معاملات بازار فیزیکی از آغاز امسال تاکنون از مرز هفت هزار میلیارد ریال عبور کرد.

 
بازار فیزیکی بورس انرژی ایران بهار امسال را با ثبت رکورد هفت هزار و ۷۱ میلیارد ریال به پایان رسانید.

 
بازار برق بورس انرژی ایران در معاملات سه شنبه، شاهد معامله ۱۳۰ قرارداد برای ۶ هزار و ۳۲۰ مگاوات ساعت به ارزش ۲ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال بود.

 
به گزارش ایرنا،‌ ارزش معاملات بازار سرمایه (شامل سهام، اوراق و آتی و مشتقه) در بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی از یک هزار و ۹۶ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ به یک هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ رسید و رشد ۷۴ درصدی را ثبت کرد.

 
در بورس انرژی ایران سه بازار فیزیکی، مشتقه و فرعی وجود دارد که در بازار فیزیکی کالاهای پذیرفته شده در بورس، در بازار مشتقه اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای پذیرفته شده معامله و در بورس فرعی کالاهای تک محموله ای معامله می شود.

 
مدیرعامل بورس انرژی سی ام فروردین ماه اعلام کرد: ۱۵۰ شرکت خارجی در بورس انرژی ایران، کد معاملاتی دارند که برخی جزو پنج شرکت برتر بین المللی در حوزه صنعت نفت به شمار می روند.

 

«سیدعلی حسینی» افزود: اکنون ۱۳ کشور دنیا از فرآورده های بورس انرژی، کالا دریافت می کنند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی