رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

همکاری ۵هزار واحد صنعتی برای کاهش پیک مصرف برق
به منظور کاهش پیک مصرف برق انجام شد؛

همکاری ۵هزار واحد صنعتی به خاطر برق

مدیرعامل شرکت توانیر مشارکت صنایع در طرح ذخیره عملیاتی را در سال گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: در این طرح بیش از ۶۰۰ مگاوات صرفه جویی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توانیر مشارکت صنایع در طرح ذخیره عملیاتی را در سال گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: در این طرح بیش از ۶۰۰ مگاوات صرفه جویی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، آرش کردی با اشاره به اهمیت طرح های تشویقی در کاهش اوج مصرف برق که همه ساله با هماهنگی توانیر در سراسر کشور اجرایی می شود، گفت: در این طرح ها شرکتهای زیرمجموعه تا قبل از ۱۵ خرداد هر سال با صنایع وارد مذکره می شوند.

 

آرش کردی، با اشاره به طرح ذخیره عملیاتی به عنوان یکی از طرح های تشویق محور برق برای صنایع گفت: این طرح داوطلبانه و کاملا هوشمندانه است و مشکلی برای صنایع ایجاد نمی کند.

او با بیان این که در این طرح طی مذاکراتی مشخص می شود که صنایع چه زمانهایی مصرف خود را کاهش می دهند و با خروج آنها از مدار، ظرفیت ایجاد شده در سایر بخشها مصرف شود، افزود: در این طرح ۲۴ ساعت قبل از اینکه کسری در شبکه ایجاد شود به صنایع برای خروج از مدار اعلام آمادگی داده می شود.

مدیرعامل شرکت توانیر مشارکت صنایع در این طرح را در سال گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: در این طرح بیش از ۶۰۰ مگاوات صرفه جویی انجام شده است. با قراردادهای انجام شده در سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیارد تومان مشوق در این بخش به صنایع داده شده است.
مدیرعامل شرکت توانیر قراردادهای منعقد شده با صنایع را در سال جاری بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ قرارداد اعلام و ابراز امیدواری کرد که این تعداد در سال جاری به بیش از ۵ هزار قرارداد برسد.
درطرح ذخیره عملیاتی بی جهت صنایع را دچار محدودیت نمی کنیم بلکه صنایع در هنگام افزایش دما و مصرف برق، در قالب این طرح با ما همکاری و از مشوق های برق برخوردار می شوند.

 صنایع برای اعلام آمادگی مشارکت در طرح ذخیره عملیاتی پاداش می گیرند حتی اگر نیازی به استفاده از این طرح ایجاد نشود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی