رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
  • الخميس ۳ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 15 April

بخش مسکن
یک عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان؛

سال ۹۶ معاملات مسکن رونق می‌گیرد

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: تقویت بازار مصرفی مسکن و تعیین سقف برای نرخ سود بانکی دست سوداگران را از بازار مسکن کوتاه می کند.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: تقویت بازار مصرفی مسکن و تعیین سقف برای نرخ سود بانکی دست سوداگران را از بازار مسکن کوتاه می کند.

 

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی روانشادینا عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای خروج از رکود گفت: باید جهت گیری سرمایه گذاران را به بخش مسکن هدایت کرده و تقاضای بالقوه را در این بخش تقویت کنیم.

وی در ادامه افزود: در دوره‌های گذشته با افزایش قیمت مسکن، رونق در این بازار نیز شروع می‌شد به طوریکه با بالا رفتن قیمت‌ها متقاضیان بیشتر به سمت خرید هدایت می‌شدند.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: در حال حاضر نقدینگی در بخش تقاضا وجود دارد ولی به دلیل عدم کفایت، این نقدینگی به بخش‌های دیگر انتقال داده شده است.

روانشادینا اظهار داشت: باید زمینه‌ای را فراهم کنیم که اگر در بخش مسکن رونقی رخ دهد به واسطه تقاضای سودگرانه نباشد.

وی توضیح داد: در سال ۹۶ افزایش قیمتی بیش از  نرخ تورم نخواهیم داشت و اگر تحرک یا رونقی وجود دارد در تعداد معاملات مسکن است.

روانشادینا یادآور شد: تقویت بازار مصرفی مسکن و تعیین سقف برای نرخ سود بانکی دست سوداگران را از بازار مسکن کوتاه می کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی