رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

کارآفرینی

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند به ابتکار مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو ، همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و خدمات هوشمند در محل دائمی نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران از ۲۲ تا ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود.

جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند به ابتکار مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو ، همزمان با برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و خدمات هوشمند در محل دائمی نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران از ۲۲ تا ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همزمان با برگزاری نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند (Iran Smart Expo – ISE 2017) در محل دائمی نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران، جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمندIran Smart Cup – ISC 2017) ) به همت مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند آب، برق و انرژی پژوهشگاه نیرو برگزار می‌گردد.
این جشنواره در راستای جریان سازی و ایجاد بستری برای پرورش و ارائه ایده‌ها و دستاوردهای فنی و پژوهشی دانشجویان، اساتید، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، کارآفرینان و صاحبان ایده‌های کسب و کار در زمینه هوشمند سازی تولید، انتقال، توزیع، و مصرف آب و برق و انرژی، شهر هوشمند، ساختمان هوشمند، محصولات و خدمات هوشمند، می‌باشد.
براساس این گزارش، در جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند (اسمارت کاپ)، شرکت‌کنندگان با مفاهیم و اصول کسب و کار آشنا شده و در محیطی رقابتی نسبت به آماده سازی و ارائه طرح خود اقدام خواهند نمود. طرح‌های برتر علاوه بر تقدیر و کسب جوایز نقدی، از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری‌سازی محصول، مشاوره و آماده سازی جذب سرمایه‌گذاران و… برخوردار خواهند شد.
گفتنی است همزمانی برگزاری جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند با نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند ایران، فرصت مناسبی را جهت ارتباط نزدیک‌تر با صنعت و آشنایی با کسب و کارهای فعال در زمینه هوشمندسازی و نیازهای صنعت برای علاقه‌مندان این عرصه فراهم خواهد نمود
جشنواره نوآوری و کارآفرینی محصولات و خدمات هوشمند Iran Smart Cup 2017 شامل دو رویداد اصلی است:
نخست اسمارتاپ پراپ یا پیشران استارتاپ هوشمند برای علاقمندان به حوزه هوشمندسازی یا صاحبان ایده، و دوم مسابقه طرح‌های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (Smart BP) برای صاحبان محصول اولیه یا ثبت اختراع تجاری نشده
رویداد اسمارتاپ پراپ (SmartUp Prop) یا پیشران استارتاپ هوشمند (Smart Startup Propulsion)، رویدادی است یک هفته‌ای و با هدف تسهیل پرورش ایده‌های خلاق مخاطبان در زمینه‌های هوشمندسازی صنعت آب، برق، انرژی، شهر هوشمند و ساختمان هوشمند که آموزش‌های ضروری را برای تبدیل ایده به یک طرح کسب و کار نوپا (استارتاپ) فراهم می‌کند.
در طول رویداد امکان تیم‌سازی و یا عضویت در تیم‌های موجود نیز فراهم خواهد شد. این رویداد، ۱۷ الی ۲۳ تیر ۱۳۹۶ و همزمان با نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند برگزار می‌شود
مسابقه طرح‌های کسب و کار در حوزه محصولات و خدمات هوشمند (Smart Business Plan) موسوم به Smart BP، خاص کلیه فعالان در زمینه محورهای جشنواره و همچنین افرادی می‌باشد که ایده‌های آن‌ها تبدیل به محصول اولیه شده ولی هنوز تجاری نشده است. افتتاحیه این رویداد همزمان با نمایشگاه بین المللی محصولات و خدمات هوشمند خواهد بود. مهلت ارسال و معرفی اولیه طرح (مرحله اول) تا ۲۰ تیرماه ۹۶ می‌باشد.
مزایایی مانند برخورداری از اولویت جهت بررسی امکان جذب در مراکز رشد و شروع کسب و کار نوپا، ارائه خدمات پشتیبانی و تجاری سازی محصول، مشاوره و آماده سازی جذب سرمایه گذاران خطرپذیر و… شامل حال برگزیدگان مسابقه طرح‌های کسب و کار درحوزه محصولات و خدمات هوشمند خواهد شد

کلیه علاقه مندان و فعالان، صاحبان ایده که ایده‌های آنان تبدیل به محصول اولیه شده ولی تجاری نشده است و نیز همه علاقه‌مندان به هوشمندسازی جهت شرکت در جشنواره و برای اطلاع از جزئیات بیشتر و نحوه ثبت نام در رویدادهای مذکور به وبسایت جشنواره به نشانی http://www.iransmartcup.ir مراجعه نمایند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی