رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

استاندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح کرد؛

استاندارد یکی از زیرساخت‌های اقتصاد است

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مقوله استاندارد را یکی از زیرساخت‌های اساسی اقتصاد برشمرد و از راه‌اندازی پویش سراسری خرید کالای استاندارد ایرانی خبر داد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مقوله استاندارد را یکی از زیرساخت‌های اساسی اقتصاد برشمرد و از راه‌اندازی پویش سراسری خرید کالای استاندارد ایرانی خبر داد.

به گزارش گروه تولید و تجارتویکی پی جی به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در نشستی با حضور جامعه هنرمندان از جمله طنزپردازان ایرانی در سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه در مقوله توسعه یک جامعه همه عوامل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در هم تنیده شده و با یکدیگر عجین هستند، اظهار کرد: در بسیاری از موارد فرهنگ به کمک اقتصاد آمده است و باید از کلیه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استاندارد یکی از زیرساخت‌های اساسی اقتصاد است، زبان هنرمندان و به ویژه طنزپردازان زبانی گویا برای ترویج مقوله خطیر استاندارد است و سازمان ملی استاندارد ایران نیز در نظر دارد از این موضوع به نحوی شایسته برگزاری ترویج کالای استاندارد استفاده کند و توسعه اقتصادی بدون پیوست فرهنگ امکانپذیر نیست.

در این نشست شاعران و نویسندگان حاضر اشعار و آثار خویش را با موضوع استاندارد، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ، کیفیت کالاهای وارداتی و سایر موضوعات مرتبط قرائت کردند و سعید بیابانکی شاعر و طنزپرداز خاطرنشان کرد که سال ها پیش هنرمندان و طنزپردازان کشورمان با انتقاد از رویه رو به رشد واردات کالاهای بی کیفیت چینی به کشورمان، با آثارشان شروع به نقد در این زمینه کردند.

ناصر فیض دیگر نیز طنزپرداز حاضر در این مراسم با یادآوری اینکه در جامعه امروز جهانی، مقوله اقتصاد با هنر گره خورده و در هم آمیخته است، عنوان کرد که گاهی حتی جمله ای هنرمندانه می تواند تاثیر خوبی بر فرهنگ مصرفی اجتماع بگذارد، موضوعی که در بسیاری کشورهای جهان به صورت تخصصی به آن پرداخته می‌شود.

در این نشست سعید طلایی، شروین سلیمانی، مصطفی مشایخی، نسیم عرب امیری، مهدی استاد احمد، سعیده موسوی زاده، صابر قدیمی، روح الله احمدی، محسن اشتیاقی و تعدادی از نویسندگان و شاعران دیگر حضور داشتند و از جمله شعرا و هنرمندانی بودند که در این مراسم به ارائه آثار طنز خود پرداختند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی