رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

16 روستای گرمسار با بحران جدی آب مواجه هستند

غلامرضاکاتب با اشاره به بحران آب در تعدادی از روستای های گرمسار و فرسودگی تاسیسات آبرسانی و هدر رفت منابع آبی افزود : مشکل اساسی امروز استان تامین منابع آب است.

غلامرضاکاتب با اشاره به بحران آب در تعدادی از روستای های گرمسار و فرسودگی تاسیسات آبرسانی و هدر رفت منابع آبی افزود : مشکل اساسی امروز استان تامین منابع آب است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایسنا، وی با تاکید بر ضرورت احترام به قانون، استفاده از آب بدون کنتور را خلاف شرع دانست و خاطرنشان کرد : هنوز برای جلوگیری از مصرف بی رویه آب در استان اقدامی انجام نشده و این وضع می تواند نگران کننده باشد.

وی توجه به نیازها و مطالبات شهروندان و رفع مشکلات آن ها را از جمله دغدغه های مدیران ذکر کرد و از مردم خواست تا با توجه به وجود این معضل در مصرف بهینه آب صرفه جویی کنند تا فصل تابستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

کاتب خاطرنشان کرد : مدیران دستگاه های اجرایی و شهرداران نیز باید در جدا سازی آب فضای سبز و آشامیدنی تلاش ویژه داشته باشند.

وی یکی از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب شهری را تهیه و تدوین برنامه عملیاتی برای توسعه زیر ساخت های شهرستان با مشورت کارشناسان متخصص و فنی برشمرد و گفت : در روستاهای فند، کوشک، چنداب مشکل تامین آب آشامیدنی وجود دارد.

وی با بیان این که هدر رفت آب جای نگرانی دارد و بایستی بخشی از مصرف کنترل و بخشی دیگر در قسمت شبکه اصلاح شود، افزود : در روستاها سه برابر استاندارد آب تولید می کنیم اما باز هم با مشکل آب در این مناطق روبرو هستیم.

کاتب تامین اعتبار از منابع ملی و استانی برای رفع مشکلات مردم روستاهای این شهرستان را خواستار شد.

استان سمنان دارای یک میلیارد و ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی و سطحی است که ۸۷ درصد از آب استحصالی در این استان کویری، در حوزه کشاورزی، چهار درصد در بخش صنعت و ۹ درصد نیز در بخش آشامیدنی به مصرف می رسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی