رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

ساخت آب شیرین کن برای تامین آب آشامیدنی مردم چابهار ضروری است

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: ساخت آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم این شهرستان ضروری است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: ساخت آب شیرین کن با ظرفیت ۵۰ هزار مترمکعب برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز مردم این شهرستان ضروری است.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایرنا، ایوب درویشی اظهار داشت: هم اینک آب شهر چابهار از آب شیرین کن کنارک در فاصله بیش از ۵۰ کیلومتری تامین می شود و پاسخگوی نیاز بیش از ۱۲۰ هزار نفری جمعیت این شهر نیست.

وی افزود: آب در شهر چابهار بیش از چند دهه جیره بندی است و مشترکان آب شهری در هفته فقط ۲ روز آب دارند.

وی گفت: باید با کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی و همراهی و برنامه ریزی دولت مشکل آب آشامیدنی شهر چابهار هر چه سریعتر مرتفع شود.

وی ادامه داد: متاسفانه آب در شهر چابهار جیره بندی و در بیش از ۴۰۰ روستای این شهرستان آبرسانی با تانکرانجام می شود.

وی گفت: ۷۹ درصد مردم شهرستان چابهار از دسترسی به آب آشامیدنی شبانه روزی محروم هستند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار گفت: ناوگان آبرسانی سیار به روستاها بیش از ۸۰ میلیارد ریال بدهی دارند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری چابهار نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شهر ۱۲۰ هزار نفری این شهرستان حدود ۱۸ هزار مشترک آب خانگی وجود دارد.

مسعود شعلی بر افزود: برای جمعیت فعلی چابهار حداقل ۴۰ تا ۵۰ هزار مترمکعب آب نیاز است تا بتوانیم به صورت شبانه روزی آب مورد نیاز مردم را تامین کنیم.

وی افزود: هم اینک اندک آب رها شده در هفته ای ۲ بار توسط مشترکان با پمپ های برقی به حوض انبارآب منتقل و در طول هفته از آن استفاده می کنند.

وی بیان کرد: بسیاری از نقاط شهر چابهار حتی در هفته ای ۲ بار آب ندارند و مجبور هستند از تانکرهای بخش خصوصی شهر آب را خریداری کنند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری چابهار بهسازی، توسعه شبکه آب شهری و تعویض لوله های شبکه آبرسانی شهر را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی