رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

پمپ‎های فرآیندی
با حمایت مناطق نفتخیز جنوب؛

پمپ‎های فرآیندی در ایران بومی سازی شد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از بومی سازی پمپ‎های فرآیندی چند مرحله‌ای (BB۳) با حمایت این شرکت خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از بومی سازی پمپ‎های فرآیندی چند مرحله‌ای (BB۳) با حمایت این شرکت خبر داد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایلنا، بیژن عالی‎پور اظهار کرد: پروژه بومی‎سازیپمپ‎های فرآیندی گریز از مرکز چند مرحله‎ای (BB۳) در راستای تحقق اهداف سیاست‎های اقتصاد مقاومتی و حمایت از ساخت داخل  اجرایی شده است.

وی گفت: پروژه پمپ‎های فرآیندی مطابق با استانداردهای معتبر جهانی برای نخستین بار در کشور و با همکاری مشترک کارشناسان منتخب شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت‎های داخلی انجام شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ادامه داد: مراحل تدوین دانش فنی، طراحی، ریخته گری و ساخت این نوع پمپ‎های فرآیندی در داخل کشور صورت گرفته و نمونه ساخته شده، همه آزمایش‎های عملکردی را با موفقیت طی کرده که عملکرد و راندمان آن مطابق با استاندارد  API ۶۱۰ است.

عالی‌پور گفت: نمونه ساخته شده از این نوع پمپ از نظر دقت طراحی و ساخت قابل رقابت با محصولات شرکت‌های بزرگ پمپ‌سازی خارج از کشور است.

وی یادآور شد: با توجه به این که ساخت این پمپ‌ها نخستین تجربه طراحی در کشور به حساب می‎آید، طراحی، تدوین دانش فنی و فعالیت‎های فنی مهندسی پروژه از پیچیدگی‎های خاصی برخوردار بود که تحت نظارت دقیق و هوشمندانه سرپرستان و کارشناسان این شرکت با موفقیت محقق شد.

به گفته عالی‎پور، پمپ‎های گریز از مرکز چند مرحله‎ای کاربری فراوانی در واحدهای نفت و گاز دارند و با بومی سازی آنها ضمن جلوگیری از خروج ارز، سبب ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع داخلی خواهد شد.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی