رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

۴۵ درصد کشور تحت پوشش فاضلاب

مدیرعامل شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۴۵.۱ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش سامانه‌های مدرن فاضلاب قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۴۵.۱ درصد از جمعیت کل کشور تحت پوشش سامانه‌های مدرن فاضلاب قرار گرفتند.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز، در خصوص آخرین وضعیت سیستم فاضلاب کشور، اظهار کرد: از ۱۱۳۰ شهر تحت پوشش خدمات آبرسانی شهری ۲۷۰ شهر کشور به سامانه‌فاضلاب مجهز هستند.

وی اولویت شرکت آب وفاضلاب کشور را برای تجهیزفاضلاب شهرهای پرجمعیت دانست و افزود: در دولت یازدهم ۳۷ تصفیه‌خانه به بهره برداری رسید که بیش از یک میلیون مترمکعب در شبانه روز بر حجم فاضلاب تصفیه شده کشور اضافه شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی اب وفاضلاب کشور ادامه داد: بیش از ۲۴ درصد از تصفیه‌خانه‌های کشور در این دوره ساخته شده و در پیوست پیشنهادی برنامه ششم ۲۵ درصد افزایش شاخص در نظر گرفته شده است.

جانباز با بیان این‌که علاوه بر اعتبارات متمرکز پیوست از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی نیز استفاده خواهیم کرد، گفت: این مساله در دستور کار دولت قرار گرفته به طوری که در آینده نزدیک بیش از ۲۰ قرارداد به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد تومان در مرحله انعقاد قرار گرفته است.

به گفته وی، در حال حاضر ظرفیت تولید پساب تصفیه‌خانه‌های کشور به بیش از ۴.۶ میلیون مترمکعب رسیده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی