رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

نصب و راه اندازی سیستم توزین متحرک
برای نخستین بار در کشور انجام شد:

نصب و راه اندازی سیستم توزین متحرک

برای نخستین بار در کشور، سیستم توزین متحرک که هیچگونه مشابه خارجی ندارد، به دست متخصصان داخلی در خط شستشوی الکترولیتی ناحیه نوردسرد فولاد مبارکه طراحی، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

برای نخستین بار در کشور، سیستم توزین متحرک که هیچگونه مشابه خارجی ندارد، به دست متخصصان داخلی در خط شستشوی الکترولیتی ناحیه نوردسرد فولاد مبارکه طراحی، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

کارشناس اتوماسیون خطوط آنیلینگ و شستشوی الکترولیتی نورد سرد در خصوص چرایی نیاز به این سیستم افزود: با توجه به عدم وجود سیستم توزین مناسب در خط شستشوی الکترولیتی، محاسبه دقیق بازده وزنی این خط امکانپذیر نبود و محاسبات خطوط پاییندست نیز با مشکلاتی همراه بود، بدین منظور نصب یک باسکول برای اندازه گیری وزن کلافهای خروجی خط شستشوی الکترولیتی ضروری بود، که این امر به علت تراکم بالای تجهیزات و نامناسب بودن وضعیت فیزیکی آنها، امکان نصب باسکول عملا فراهم نبود.

ابراهیم نجفی ادامه داد: از سویی به علت محدود بودن زمان کارکرد جرثقیلهای سقفی عملیات اندازهگیری وزن بایستی در حین فرایند و توسط یکی از تجهیزات انجام می شد.

وی با بیان اینکه در سنوات اخیر برای اجرای این پروژه حتی شرکتهای خارجی نیز موفق به ارائه طرح مناسبی نشده بودند، تصریح کرد: به همین منظور با بررسیهای دقیق و مستمر تیم کارشناسی واحد و با همکاری شرکت توزین سپاهان، سیستمی طراحی شد که به وسیله آن امکان اندازهگیری وزن کلاف بر روی تجهیز کلاف برگردان خط میسر شود.

این کارشناس اتوماسیون خطوط آنیلینگ و شستشوی الکترولیتی نورد سرد فولاد مبارکه درخصوص عملکرد توزین متحرک یادآوری کرد: سیستم توزین متحرک در خط شستشوی الکترولیتی با بهره گیری از یک مکانیزم حرکتی، هنگام برگشت کلاف به سمت خروجی خط، ۴ سانتیمتر بر روی فک خارجی تیلتر حرکت کرده و کلاف را از فک داخلی تجهیز جدا می کند و به این ترتیب امکان اندازه گیری وزن میسر می شود.

پس از آن مقادیر اندازه گیری شده به طور خودکار وارد سیستم اطلاعاتی شرکت می شود و در محاسبات بازده وزنی خط مورداستفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به مزایای این سیستم گفت: با به کارگیری تکنولوژی به کار رفته در ساخت سیستم توزین متحرک ، علاوه بر حرکت افقی بخشی از استراکچر، امکان قرار گرفتن کل ساختار باسکول در حالت عمودی جهت برگردان کلاف بعدی نیز وجود دارد؛ همچنین دقت توزین این تجهیز ۰.۵ درصد (۱۰ کیلوگرم در حداکثر رنج ۲۰ تن) بوده و تا ۴۰۰ درصد ظرفیت، تحمل ضربه را دارا است.

نجفی در پایان از حمایت های مدیریت ناحیه نورد سرد و تلاش های مستمر رئیس و کارشناسان واحد شستشوی الکترولیتی و همکاری شرکت توزین سپاهان که در اجرای این پروژه همکاری کردند، تشکر و قدردانی کرد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی