رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

اجرای موفقیت آمیز تعمیرات در واحد پنج بویلر پالایشگاه آبادان
مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان خبر داد:

اجرای موفقیت آمیز تعمیرات در واحد پنج بویلر پالایشگاه آبادان

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: مراحل آماده سازی و تعمیرات اضطراری بخش مشترک واحد اصلی تولید بخار ( پنج بویلر ) پالایشگاه آبادان با موفقیت انجام شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: مراحل آماده سازی و تعمیرات اضطراری بخش مشترک واحد اصلی تولید بخار ( پنج بویلر ) پالایشگاه آبادان با موفقیت انجام شد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از   مهر، اسفندیار دائم الذکر با بیان اینکه در زمان حاضر واحد پنج بویلر بیش از ۷۰ درصد بخار مصرفی در واحدهای پالایشی و نیروگاهی را تولید می کند، افزود: طراحی این واحد به شکلی است که بخش مشترک یا تامین کننده آب تغذیه دیگ های بخار قابل تفکیک نبوده و در صورت بروز هرگونه مشکل برای این قسمت بایستی تمام واحد از سرویس خارج شود.

وی با اشاره به اینکه امکان از سرویس خارج کردن فراگیر واحد بدون جایگزین ممکن نیست، اظهار کرد: بروز مشکلات فراوان برای تعداد بسیاری از تجهیزات همچون شیرهای مختلف، سیستم کنترل و ادوات ابزار دقیق در بخش مشترک، کار سرویس دهی مطمئن برای این بخش را ناممکن کرده بود ضمن آنکه هر لحظه تمامی واحد در بحران قرار داشت.

دائم الذکر از انجام تعمیرات اساسی فاز سوم به عنوان فرصتی نام برد که با برنامه ریزی مدون و همزمان با آن، امور مهمی که پیش ازاین در قالب فهرستی به اداره برنامه ریزی تعمیرات اعلام شده بود در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون وقفه در تعمیرات اساسی واحدهای فاز۳، انجام شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان تصریح کرد: تعمیرات اضطراری واحد پنج بویلر از صبح سه شنبه نهم اردیبهشت ماه با کاهش لود دیگ های بخار آغاز و در پایان روز یازدهم اردیبهشت ماه کارکنان عملیات واحد با همراهی گروههای تعمیرات تخصصی، مراحل آماده سازی دیگ های بخار به منظور در سرویس قرار دادن مجدد آنها را یکی پس از دیگری انجام دادند و سرانجام در صبح جمعه دوازدهم اردیبهشت ماه، واحد پنج بویلر در سرویس قرار گرفت.

دائم الذکر گفت: این کار فشرده که در محدوده زمانی کوتاه و فضای اجرای کار محدود با حضور تیم های مختلف کاری و ماشین آلات سبک و سنگین و در چند طبقه به طور همزمان انجام شد، به لحاظ اجرای تمهیدات خاص ایمنی و حضور مستمر همکاران مرتبط و رعایت تمامی موارد ایمنی بدون هیچ حادثه ای به اتمام رسید.

وی افزود: فرصت پیش آمده بهترین زمان برای انجام کارهای زمین مانده ای بود که همکاران گروه های تخصصی در زمان سرویس بودن واحد امکان انجامش را نداشتند.

دائم الذکر اظهار کرد: با فراخواندن گروه های تعمیرات تخصصی برق و ابزار دقیق و همکاری جدی آنها اشکالات از پیش مشخص شده، بررسی و رفع شد ضمن آنکه تابلوهای سیستم کنترل و برق واحد و کلیدهای مرتبط تعمیر شدند.

وی از کاهش مشکلات بخش مشترک حداقل برای پنج سال آینده، ارتقای میزان جرات انجام کارهای سخت در سایر گروهها با قبول ریسک توام با دقت نظر، کسب دانش تکرار این اقدام (از سروریس خارج کردن واحد پنج بویلر) در عملیات و پالایشگاه، رفع سایر مشکلات واحد در کنار انجام تعمیرات در بخش مشترک تا حد امکان و انجام عملیات در کوتاهترین زمان ممکن به عنوان نتایج حاصل از اجرای تعمیرات اضطراری بخش مشترک پنج بویلر پالایشگاه آبادان نام برد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی