رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April

تجمع کارگران شرکت آذر آب اراک

رکود صنعت باعث شده است که شرکت های صنعتی و تاسیساتی و معدنی ایران با مشکلات بسیاری درگیر شوند که یکی از اصلی ترین این مشکلات، مشکلات نقدینگی است.

رکود صنعت باعث شده است که شرکت های صنعتی و تاسیساتی و معدنی ایران با مشکلات بسیاری درگیر شوند که یکی از اصلی ترین این مشکلات، مشکلات نقدینگی است.

مشکلات نقدینگی شرکت های صنعتی باعث شده است که مطالبات کارگران این شرکت ها به تعویق بیافتر که این امر اعتراضات کارگران را در  پی داشته است که در ادامه نمونه از آنها اشاره شده است.

تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل استانداری خوزستان

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ایلنا ،  کارگران کارخانه ملی صنعتی فولاد ایران در ادامه اعتراضات صنفی روز های گذشته خود، صبح امروز مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد ایران که تعدادشان نزدیک به۱۵۰نفر برآورد می‌شود در ادامه اعتراضات صنفی خود در هفته گذشته ، صبح امروز (۲۱ خراد ماه) با تجمع مقابل ساختمان استانداری خوزستان بار دیگر خواسته‌های صنفی خود را مطرح کردند.

کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد ایران که محل کار آنها در شهر اهواز واقع شده ، مدعی‌اند  علاوه بر دو ماه معوقات مزدی، از سال ۹۰ تاکنون بابت حق سنوات نیز بستان کار هستند.

آنها می‌گویند که بی توجه‌ای  به پرداخت مطالبات آنها، باعث شده است تا از لحاظ معیشتی دچار مشکلات زیادی شوند و در این مدت هیچ کدام از مقامات مسئول به وعده‌های خود در مورد آنها رسیدگی نکرده‌اند.

طبق اظهرات آنان شرکت ملی فولاد ایران با ۴ هزار کارگر یکی از شرکتهای احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا در استان خوزستان است که پس از ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی و مصادره شرکت‌های متهم اصلی پرونده دچار مشکل شده و با نظارت قوه قضائیه اداره می‌شود.

کارگران این کارخانه مدعی اند  آنچه باعث تاخیر در تامین منابع مالی کارخانه شده است طولانی شدن روند پرداخت و دریافت اعتبارات مالی کارخانه از قوه قضائیه است. تجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل استانداری خوزستان

به دنبال تجمعات کارگران ، بخشی از مطالبات کارگران آذر آب اراک پرداخت شد

به گزارش گروه صنعت تاسیساتویکی پی جی به نقل از ایلنا ،  به دنبال تجمعی که کارگران شرکت آذر آب اراک در روز‌های شانزدهم و هفدهم خرداد ماه مقابل ساختمان اداری این واحد واستانداری استان مرکزی برپا کردند، کارفرما بخشی از معوقات مزدی آنها را پرداخت کرد.

کارگران آذر آب اراک می‌گویند روز  چهارشنبه هفته گذشته (هفدهم خرداد) معادل ۵۰ درصد مزد باقی مانده  اسفند ماه سال گذشته (۹۵) را دریافت کرده‌اند.

این کارگران که شمار آن‌ها بیش از هزار و ۵۰۰ نفر است، در توضیح مابقی مطالبات خود می‌گویند: در حال حاضر به غیر از دو ماه معوقات مزدی مربوط به فروردین واردیبهشت  ماه سال جاری ، بابت ۷ ماه حق بن ، دو ماه حق بیمه تامین اجتماعی طلبکارند , همچنین وضعیت بیمه تکمیلی کارگران هنوز نامشخص است.

بنا به اظهارات این منابع  کارگری در کارخانه آذر آب اراک تقریبا از نیمه دوم سال گذشته بیش از ۱۵۰۰ کارگر کارخانه این واحد سازنده پروژه‌های نیروگاهی برای پی‌گیر معوقات مزدی خود دست به تجمعات صنفی متعدد زده‌اند.

تجمع کارگران شرکت آذر آب اراک

به گزارش ویکی پی جی ، صنایع آذر آب یكی از بزرگترین شركتهای پیمانكاری عمومی (GC) در ایران است که زمینه اصلی فعالیتهای این شركت ساخت پروژه‌های نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی و سیمان و  به شیوه كلید در دست است. برای انجام این پروژه‌ها از حدود  ۲۰۰۰ نفر نیروی متخصص شامل كارگران فنی ماهر ،تكنسینهای آموزش دیده و بیش از ۳۰۰ نفر كارشناس با تجربه استفاده می‌گردد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی