رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

مصرف برق
به دلیل استفاده زیاد از سیستم های سرمایشی؛

مصرف برق رکورد زد

در حالی که پیک مصرف برق هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در روز گذشته (۲۰ خرداد ماه جاری) به ۴۹ هزار مگاوات نزدیک شد.

در حالی که پیک مصرف برق هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود، این میزان در روز گذشته (۲۰ خرداد ماه جاری) به ۴۹ هزار مگاوات نزدیک شد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، پیک مصرف برق روز گذشته (۲۰ خرداد سال جاری) ۴۸ هزار و ۹۰۱ مگاوات را به ثبت رساند که رکوردی جدید در سال جاری محسوب می شود.

 
این درحالی است که در هفته گذشته منتهی به ۱۹ خرداد ماه، به ۴۷ هزار و ۵۰۷ مگاوات رسیده بود. به این ترتیب پیک روز گذشته، نسبت به اوج مصرف هفته گذشته یکهزار و ۳۹۴ مگاوات یعنی در حدود ۲٫۹ درصد افزایش مصرف را نشان می‌دهد.

 
خاطرنشان می سازد که پیک مصرف هفته گذشته نیز نسبت به هفته پیش از آن در سال جاری، حدود ۱٫۴ درصد یعنی حدود ۷۰۲ مگاوات افزایش داشت.

 
همچنین اوج مصرف برق هفته گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴٫۳ درصد یعنی حدود ۲ هزار و ۵۲ مگاوات افزایش نشان می دهد.

 
نکته قابل توجه در این خصوص آن است که همه روزه افزایش مصرف برق از ساعت ۱۲ سرعت می‌گیرد و تا پیش از ساعت ۱۵ به اوج خود می رسد و به همین دلیل نیز دراکثر روزهای شش ماه نخست سال، نقطه اوج مصرف برق در بین ساعت های ۱۴ تا ۱۵ ثبت می شود . به همین دلیل نیز باید از مشترکان درخواست نماییم نسبت به رعایت نکات مدیریت مصرف برق که بعضا بسیار ساده هستند، اهتمام داشته باشند.

 

برپایه این گزارش، با توجه به این که بیشترین میزان مصرف برق مشترکان اداری و خانگی و تجاری، در ماه های گرم سال مربوط به سیستم های سرمایشی است و به همین دلیل مشترکان می بایست در این خصوص راهکارهای استفاده درست از این نوع وسایل را بکار گیرند تا از بالا رفتن قبض برق مصرفی خود جلوگیری نمایند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی