رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در اولویت دریافت تسهیلات رونق تولید

رییس سازمان صنعت و معدن استان زنجان از اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط خبر داد و گفت: واحدهای دارای مشکل نقدینگی و طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در اولویت تسهیلات هستند.

رییس سازمان صنعت و معدن استان زنجان از اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط خبر داد و گفت: واحدهای دارای مشکل نقدینگی و طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی در اولویت تسهیلات هستند.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری تسنیم، ناصر فغفوری ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اختصاص ۲۰هزار میلیارد تومان در راستای طرح رونق تولید و حمایت از بخش صنعت و معدن، افزایش تولید و ایجاد اشتغال اظهار داشت: اولویت اعطای تسهیلات برای  طرح‌های نیمه تمام با پیش‌بینی ایجاد اشتغال برای حداکثر۱۰۰ نفر است.

وی افزود: امسال نگاه ویژه‌ای به واحدهای نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد بر اساس عملیات اجرایی پروژه داریم که تشخیص میزان پیشرفت بر عهده سامانه بهین یاب است.

فغفوری در رابطه با میزان تسهیلاتی که واحدهایی با اشتغالزایی زیر ۱۰۰ نفر می‌توانند دریافت کنند، عنوان کرد: بر اساس نیاز واقعی این واحدها و تایید کارگروه استانی بنگاه‌های کوچک (اشتغال زیر ۵۰ نفر) حداکثر تا یک میلیارد تومان، بنگاه‌های متوسط(زیر۱۰۰ نفر) حداکثر تا ۳ میلیارد تومان و واحدهای نیمه تمام تا ۲ میلیارد تومان می توانند تسهیلات دریافت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در رابطه با مدت زمان بازپرداخت تسهیلات عنوان کرد: مدت بازپرداخت سرمایه در گردش یک سال و سرمایه ثابت ۵ سال است.

وی با اشاره به اینکه همانند سال گذشته همه اقدامات از معرفی به بانک‌ها، انعقاد قرداد و پرداخت تسهیلات تا نظارت باید در سامانه بهین یاب ثبت شود، ابراز کرد: امسال سهمیه استانی از مبلغ اختصاص داده شده کل کشور برای استان زنجان وجود ندارد و بانک‌ها باید منابع و مصارف در سرجمع کشوری را رعایت کنند.

فغفوری افزود: یکی از تفاوت‌هایی که در رابطه با ضمانت تسهیلات نسبت به سال گذشته وجود دارد این است که امسال بانک‌ها مکلف به پذیرش ضمانت صندوق‌های ضمانتی-حمایتی، بیمه‌نامه‌های شرکت‌های بیمه‌ای- تجاری و یا اوراق بهادار نیز هستند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی