رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

جزییات بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب پیشوا و پردیس

تصفیه‌خانه‌های فاضلاب پیشوا و پردیس امروز(شنبه) با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

تصفیه‌خانه‌های فاضلاب پیشوا و پردیس امروز(شنبه) با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از پايگاه اطلاع رسانی وزارت نيرو(پاون)، جمعیت زیرپوشش تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ معادل ۱۶۰ هزار نفر است که در فاز نخست آن حدود ۶۸هزار نفر زیر پوشش آن قرار می‌گیرند.

این تصفیه‌خانه بخشی از طرح جمع‌آوری، انتقال، تصفیه و دفع بهداشتی فاضلاب شهر پیشواست که این طرح از سال ۱۳۸۷ در دو مرحله در دستور کار قرار گرفت.

مرحله نخست این طرح شامل ۶۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری، حدود‌۱۵۰۰ رشته انشعاب، شش کیلومتر خط انتقال و یک فاز تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۱۱هزارو۱۴۵ مترمکعب در شبانه‌روز است و اعتبار آن ۸۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، مسکن مهر و منابع داخلی شرکت تامین شده است.

مرحله دوم این طرح شامل تکمیل شبکه جمع‌آوری شهر به طول ۸۰ کیلومتر و ساخت فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب است که در مجموع ظرفیت این تصفیه‌خانه را به ۲۶هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رساند.

از آنجا که این پروژه در مناطق پررفت‌وآمد و با تراکم بالای تاسیسات زیرزمینی اجرا شده است، روش اجرای شبکه فاضلاب بیش‌تر به صورت نقبی بوده است.
مساحت مناطق زیر پوشش طرح فاضلاب شهر پیشوا ۱۶۷۶ هکتار است.

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب پردیس نیز از سال ۱۳۸۷و در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استانی‌شده برای زیرپوشش قرار‌دادن جمعیتی معادل ۱۶۰هزار نفر، آغاز شد.

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز اول آن به ظرفیت ۲۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی۱۲۵هزار نفری آماده بهره‌برداری است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی