رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

تنظیم شیر انبساط expansion valve

برای تنظیم شیر انبساط expansion valve کارهای زیر را انجام د هید: توسط یک عدد ترمومتر بطوری که بتواند روی جداره لوله بخوابد.حدود ۱۵ سانتیمتر از خروجی اواپراتور درجه حرارت لوله مکش را اندازه گیری کنید. توسط یک فشار سنج دقیق فشار مکش سیستم را در روی شیر مکش کمپرسور اندازه گیری کنید. درجه حرارت […]

برای تنظیم شیر انبساط expansion valve کارهای زیر را انجام د هید:

توسط یک عدد ترمومتر بطوری که بتواند روی جداره لوله بخوابد.حدود ۱۵ سانتیمتر از خروجی اواپراتور درجه حرارت لوله مکش را اندازه گیری کنید.

توسط یک فشار سنج دقیق فشار مکش سیستم را در روی شیر مکش کمپرسور اندازه گیری کنید.

درجه حرارت و فشار مکش را در حالیکه کمپرسور با ظرفیت کامل کار میکند یادداشت کنید.

فشار اتمسفر یک محل را بر حسب پوند بر اینچ مربع بدست آورید .

فشار مکش را با فشار اتمسفر یک جمع کنید تا فشار مطلق بر حسب پوند بر اینچ مربع بدست آید.با مراجعه به جدول تبدیل دما به فشار مربوط به فریون مصرفی،درجه حرارت تبخیر معادل فشار گاز فریون را بدست بیاورید.

درجه حرارت مکش را از درجه حرارت تبخیر معادل فشار مکش کم کرده و مقدار سوپرهیت را بدست بیاورید.(حدود ۶الی ۸ فارنهایت باید باشد)

برای تنظیم سوپر هیت درپوش روی پیچ شیر انبساط را باز کرده و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید(جریان مایع کم میشود )تا سوپرهیت زیاد شود و اگر در جهت عکس چرخانده شود سوپر هیت کم میشود.

در هر تنظیم پیچ سوپرهیت را بیش از نیم دور نچرخانید و بعد از هر چرخاندن منتظر شوید تا عکس العمل سوپر هیت را در روی گیجها ملاحظه کنید و در صورت لزوم دوباره تنظیم کنید.

تذکر :در مواردی که فشار اتمسفر یک در سطح دریا باشد، از جدول تبدیل فشار به درجه تبخیر استفاده میشود و در غیر این صورت بازاء هر ۶۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا پوند فشار باید از فشار اتمسفر یک سطح دریا کم شود . حال اگر از یک جدول تبدیل فشار به درجه تبخیر معمولی استفاده میشود در یک ارتفاع حدود ۳۰۰ متر از سطح دریا باید مقدار۵ پوند فشار به فشار نشان داده شود در ورودی کمپرسور اضافه گردد و بر اساس فشار جدید حرارت تبخیر را از روی جدول پیدا کرد.

گرداوری شده توسط گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از پرتال تخصصی تاسیسات مکانیکی ساختمان

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی