رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

افتتاح فاز اول تصفيه خانه فاضلاب پرديس
با حضور جهانگیری صورت گرفت:

افتتاح فاز اول تصفيه خانه فاضلاب پرديس

فاز اول تصفيه خانه فاضلاب پرديس با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري و حميد چيت چيان وزير نيرو افتتاح شد.

فاز اول تصفيه خانه فاضلاب پرديس با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهوري و حميد چيت چيان وزير نيرو افتتاح شد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از ايرنا، پروژه تصفيه خانه فاضلاب پرديس که در ضلع جنوب غربي پارک فناوري با هزينه ۵۳۰ ميليارد ريال احداث شده است، در دو فاز با هدف تصفيه روزانه ۴۸ هزار متر مکعب در شبانه روز و پساب توليدي با کيفيت مناسب و ملاحظات زيست محيطي براي مصارف کشاورزي و صنعت، تغذيه آبخوان ها و تخليه به آب هاي پذيرنده پيش بيني شده است.

اين تصفيه خانه، علاوه بر حذف آلاينده هاي آلي، توانايي حذف بيولوژيک ازت و فسفر را بعنوان مهمترين عوامل آلاينده زيست محيطي دارا است.

ظرفيت فاز اول، ۲۴ هزار متر مکعب در شبانه روز و جمعيت تحت پوشش آن ۱۲۵ هزار نفر است و ميزان پساب توليدي فاز اول ۹ ميليون متر مکعب در سال است.

طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب پردیس نیز از سال ۱۳۸۷و در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استانی‌شده برای زیرپوشش قرار‌دادن جمعیتی معادل ۱۶۰هزار نفر، آغاز شد.

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز اول آن به ظرفیت ۲۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی۱۲۵هزار نفری آماده بهره‌برداری است.

لازم به ذکر است که تسويه خانه فاضلاب پرديس صبح شنبه با حضور معاون اول رئيس جمهوري، وزير نيرو، استاندار تهران، مديرعامل آبفاي تهران و برخي از مقامات شهرستان پرديس افتتاح شد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی