رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

قیمت آهن و میلگرد روز
بررسی یک ماهه و دوماهه قیمت تیر آهن؛

قیمت تیرآهن امروز رکورد دار سال است

حملات تروریستی روز گذشته تهران باعث به وجود آمدن واکنش های اقتصادی در شاخص بورس و نرخ ارز شد ، این واکنش ها تاثیر خود را در قیمت آهن آلات نیز نشان داد به طوری که متوسط قیمت تیرآهن امروز نسبت به متوسط قیمت یک ماه گذشته خود جهش قیمت داشته است.

حملات تروریستی روز گذشته تهران باعث به وجود آمدن واکنش های اقتصادی در شاخص بورس و نرخ ارز  شد ، این واکنش ها تاثیر خود را در قیمت آهن آلات نیز نشان داد به طوری که متوسط قیمت تیرآهن امروز نسبت به متوسط قیمت یک ماه گذشته خود جهش قیمت داشته است.

قیمت از اصلی ترین مواردی است که همیشه مورد توجه صنعتگران کشور است. چرا که نوسانات قیمت آهن مستقیما بر قیمت محصول آنها اثر می گذارد.

در تمامی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که صنعت ساختمان از مهمترین بخش های مصرف کننده آن است.

 گروه صنعت، معدن و تجارت   ویکی پی جی نمودار نوسانات قیمت تیرآهن را  بر اساس میانگین قیمت انواع مختلف تیرآهن از ۱۷ اردیبهشت تا ۱۸ خرداد ( یک ماه اخیر ) و از ۱۷ فروردین تا ۱۸ خرداد ( دو ماه اخیر ) ارائه کرده است.

با این که این افزایش قیمت خیلی زیاد نیست ولی با بررسی روند تغییرات یک ماه و دو ماه اخیر تیرآهن ، این افزایش قیمت یک جهش قیمت به حساب می آید.

همانطور که در شکل زیر نیز نمایان است افزایش قیمت با شیب بسیار تندی نسبت به روند یک ماهه خود روی داده است و اگر افزایش قیمت با همین نرخ ادامه یابد شاهد افزایش معنا دار قیمت تیرآهن و شاید دیگر آهن آلات در روزهای آتی خواهیم بود.

:

میانگین قیمت تیرآهن  با انواع متفاوت آن از ابتدای امسال به صورت نوسانی روند نسبتا ثابتی را طی کرده است و امروز با شیب تند دارای افزایش قیمت بوده است.

 

 

:

بررسی قیمت تیرآهن در دو ماه اخیر نیز نشان می دهد امروز تیرآهن بیشترین نرخ خود را تجربه کرده است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی