رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

انشعاب های غیر مجاز
مدیرعامل آبفار استان تهران مطرح کرد؛

ساماندهی انشعاب های غیر مجاز در روستاهای استان تهران

مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: خسارت های ناشی از انشعاب های غیرمجاز سبب شده طرح پیمایش، شناسایی و ساماندهی این انشعاب ها بسیار ضروری به نظر برسد.

مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: خسارت های ناشی از انشعاب های غیر مجاز سبب شده طرح پیمایش، شناسایی و ساماندهی این انشعاب ها بسیار ضروری به نظر برسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایلنا، «رضا پوررجب» مدیرعامل آبفار استان تهران ضمن اشاره به اراده جدی مدیران این شرکت در راستای رفع مشکل انشعاب های غیر مجاز گفت: محدودیت منابع آب شیرین و افزایش جمعیت جهانی و در پی آن نیاز بیشتر به این ماده حیاتی موجب شده پی گیری این موضوع با نگاهی دقیقتر دنبال گردد.

وی افزود: معظل استفاده از آب به صورت غیرقانونی و انشعاب های غیر مجاز علاوه بر افزایش هدررفت آب و آب بحساب نیامده پیامدهای دیگری از قبیل تخریب شبکه آبرسانی، احتمال آلودگی در شبکه، افت فشار آب و عدم مدیریت صحیح آب و بسیاری موارد دیگر را در پی دارد و همانطور که می دانیم در شرایط کنونی کاهش تلفات آب می تواند نقش بسزایی در توسعه خدمات آبرسانی ایفا کند.

پوررجب تصریح کرد: روستاهای استان تهران به دلیل نزدیکی به پایتخت از شرایط ویژه ای برخوردار هستند جمعیت های مهاجرو افزایش بی رویه ساکنین طی سالهای اخیر از یک سو، کاهش سفره های آب زیرمینی و خشکسالیهای پی درپی از سوی دیگر سبب گردیده محافظت از آب این کالای اساسی بیشتر از گذشته احساس گردد.

وی با اشاره به ماده ۶۶۰ قانون مجازات های اسلامی که بر اساس آن استفاده از انشعاب های غیر مجاز و انشعاب آب بدون پرداخت هرگونه وجه و یا حق انشعاب متخلفان علاوه بر جبران خسارت به سه تا یک سال حبس محکوم  خواهند شد گفت این کار مستلزم آن است که مراجع قانونی نیز همکاری لازم را با شرکت های آب و فاضلاب داشته باشند و برخورد با  متخلفین از سوی این مراجع در مواقع لازم صورت گیرد.

مدیر عامل آبفار استان تهران ادامه داد: طی دو سال اخیر با تلاش و کوشش همکاران در سطح شهرستانهای استان موفق شدیم تعداد ۱۱۲۹۰ انشعاب غیر مجاز را شناسایی و ۲۷۹۶ تعداد از آن را ساماندهی و تبدیل به مجاز نموده و مابقی آن در دست اقدام می باشد و همچنین برنامه های مدون برنامه ریزی شده است.

پوررجب در پایان گفت ما امیدواریم فرهنگ استفاده صحیح و قانونی از آب این ماده حیاتی که در زندگی بشرجزء پر اهمیت ترین کالا ها محسوب می گردد به درستی در بین ساکین روستاها جایگاه خود را پیدا کرده  تا ما نیز بتوانیم برای خدمات رسانی بهتر گامهای موثرتری برداریم.

 

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی