رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 22 June

تصفیه‌خانه فاضلاب
با حضور معاون اول رئیس جمهور صورت می‌گیرد؛

بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا و پردیس

تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای پیشوا و پردیس روز شنبه ۲۰ خردادماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرهای پیشوا و پردیس روز شنبه ۲۰ خردادماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری فارس،‌ جمعیت زیرپوشش تصفیه‌خانه فاضلاب پیشوا برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ معادل ۱۶۰ هزار نفر است که در فاز نخست آن حدود ۶۸هزار نفر زیر پوشش آن قرار می‌گیرند.

محمد پرورش مدیر عامل آبفای استان تهران درباره این پروژه گفت: این تصفیه‌خانه بخشی از طرح عمرانی شامل احداث فاز نخست تصفیه خانه پیشوا با ظرفیت ۱۱هزار متر مکعب در شبانه‌روز، احداث خط انتقال و شبکه جمع‌اوری فاضلاب پیشوا به طول ۶۰ کیلومتر، احداث خطوط جمع‌اوری و انتقال آب شهرهای ورامین و پاکدشت ه طول ۱۰٫۷ کیلومتر، بازسازی و توسعه ۶۷ کیلومتر شبکه توزیع آب شهرهای ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشوا و حفر و تجهیز ۲۳ حلقه چاه آب آشامیدنی در شهرای ورامین، پاکدشت، قرچک و پیشواست.

به گفته پرورش اعتبار این طرح ۱۱۰۱ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات استانی، مسکن مهر و منابع داخلی شرکت تامین شده است.

مرحله دوم این طرح شامل تکمیل شبکه جمع‌آوری شهر به طول ۸۰ کیلومتر و ساخت فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب است که در مجموع ظرفیت این تصفیه‌خانه را به ۲۶هزار مترمکعب در شبانه‌روز خواهد رساند.

از آنجا که این پروژه در مناطق پررفت‌وآمد و با تراکم بالای تاسیسات زیرزمینی اجرا شده است، روش اجرای شبکه فاضلاب بیش‌تر به صورت نقبی بوده است. مساحت مناطق زیر پوشش طرح فاضلاب شهر پیشوا ۱۶۷۶ هکتار است.

مدیرعامل آبفای استان تهران در مورد تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس نیز گفت:‌ طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب پردیس نیز از سال ۱۳۸۷و در قالب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ملی استانی‌شده برای زیرپوشش قرار‌دادن جمعیتی معادل ۱۶۰هزار نفر آغاز شد که شامل احداث فاز نخست تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس به ظرفیت ۲۴هزار متر مکعب در شبانه‌روز، احداث خطوط انتقال و شبکه جمع‌اوری فاضلاب پردیس به طول ۶۵٫۳ کیلومتر، نصب ۸۰۰۰ رشته انشعاب فاضلاب، احداث ۵۰۰۰ مترمکعب مخزن در پردیس، احداث ۶۷۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع‌آوری فاضلاب در سطح شهر تهران و نصب ۶۰هزار رشته انشعاب فاضلاب در تهران است.

او گفت:‌ تصفیه‌خانه فاضلاب شهر پردیس دارای دو فاز است که فاز نخست آن به ظرفیت ۲۴هزار مترمکعب در شبانه‌روز برای جمعیتی۱۲۵هزار نفری است و برای ساخت آن اعتباری معادل ۸۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته پرورش مجموع اعتبارات این دو طرح ۹۵۵۱ میلیارد ریال است.

 

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی