رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
  • الجمعة ۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 16 April

بررسی طرح کارورزی

در راستای درخواست جامعه کارگری برای بررسی طرح کارورزی امروز جلسه ای با حضور با حضور علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار و حسین حبیبی دبیر کل کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در وزارت کار برگزار می شود.

در راستای درخواست جامعه کارگری برای بررسی طرح کارورزی امروز جلسه ای با حضور با حضور علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار و حسین حبیبی دبیر کل کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در وزارت کار برگزار می شود.

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل ازخبرگزاری تسنیم، پس از درخواست عضو کارگری شورای عالی کاربرای برگزاری جلسه در خصوص طرح کارورزی امروز جلسه ای در محل این وزارتخانه برگزاری می شود.

درراستای درخواست جامعه کارگری برای بررسی طرح کارورزی امروز جلسه ای با حضور با حضور علی خدایی عضو کارگری شورای عالی کار و  حسین حبیبی دبیر کل کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در وزارت کار برگزار می شود.

تشکیل نشست مشورتی با تشکل‌های کارگری پیش از اجرای طرح کارورزی یکی از درخواست‌های مکرر تشکل‌های کارگری بود. پس از اجرای فاز ثبت نام از فارغ التحصیلان در قالب طرح کارورزی از چند هفته پیش، نمایندگان تشکل‌های کارگری بارها اعلام کردند در تنظیم این طرح از تشکل‌های کارگری به عنوان یکی از طرفین شرکای اجتماعی، هیچ‌گونه نظر خواهی نشده است.

 

علی خدایی، عضو شورای عالی کار پیش از این در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره طرح کارورزی گفت: تنها تفاوت طرح کارورزی باطرح استاد شاگردی در شرط سنی برای متقاضیان است. طرح استاد شاگردی همه اقشار جامعه را مشمول می‌شد اما طرح کارورزی مختص فارغ التحصیلان است.

 

با توجه به اینکه طرح کارورزی تکرار طرح شکست خورده استاد شاگردی است درخواست جلسه فوری شورایعالی کار برای بررسی طرح کارورزی را داده ایم.

عضو کارگری شورای عالی کار با بیان اینکه طرح کارورزی همان طرح استاد شاگردی است گفت:آقایان مدعی ایجاد اشتغال ۷۰درصدی با طرح کارورزی هستند که ما قبول نداریم، اگر شغل ایجاد کردند مستنداتش اعلام کنند.

 

وی ادامه داد:در طرح استاد شاگردی فعالیت شاگرد رایگان بود اما در طرح کارورزی دولت حدود ۳۱۰ هزار تومان به کارجویان پرداخت می کند. یک فارغ التحصیل دانشگاهی قبل از خارج شدن از دانشگاه حداقل ۳نوبت کارورزی را طی می‌کند بنابراین نیازی به کارورزی ندارد.

 

به جای آنکه سیستم آموزشی خود را درست کنیم، برنامه ریزی برای یک طرح دیگر کارورزی داریم؟در این طرح آمده است که بعد از۶ماه هیچ الزامی برای به کارگیری کارورز از سوی کارفرما وجود ندارد. عملاً‌ این طرح سوء استفاده از نیروی کار است.

 

اگر قرار است افراد در کارخانه ها مشغول کار شوند در میان دیگر چه نیازی به سازمان فنی و حرفه است است؟ نقش سازمان فنی و حرفه ای چیست؟وظیفه سازمان فنی و حرفه ای چیست؟

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی