رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

اکتشاف معادن

مدیریت اکتشاف سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ علی اصغر زاده قوچانی، گفت: تعداد زیادی از مناطق امید بخش در کشور کشف شده است.

مدیریت اکتشاف سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ علی اصغر زاده قوچانی،  گفت: تعداد زیادی از مناطق امید بخش در کشور کشف شده است.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی اصغر زاده قوچانی،مدیریت اکتشاف سازمان نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) در پاسخ به این پرسش که ایمیدرو چگونه می خواهد به هدف گذاری ۱۰ برابری اکتشاف در ۴ سال آینده دست یابد، گفت: از آنجاییکه در۴ سال گذشته اقدامات خوبی درفاز شناسایی و پی جویی معادن همچون تحقیقات ژئوفیزیکی و ماهواره ای صورت گرفت،تعداد زیادی از مناطق امید بخش در کشور کشف شده است.

وی در ادامه با اشاره به هزینه ۶۰ درصدی مرحله حفاری، افزود:ایمیدرو در تشخیص نقاط امید بخش موفق بوده است و حالا نوبت آن رسیده تا هزینه های زیادی برای حفاری صرف شود.

اصغر زاده قوچانی تاکید کرد: البته برای تامین سرمایه های مورد نیاز با سرمایه گذاران داخلی و خارجی گفتگوهای زیادی صورت گرفته و امیدواریم بتوانیم بخش زیادی از این هزینه ها را از بخش خصوصی تامین کنیم.

وی همچنین در پایان اذعان داشت:تابه حال توانسته ایم بخشی از منابع مورد نیاز را از طریق سرمایه گذاران داخلی تامین کنیم ولی با شرکت های خارجی هنوز به توافق عملی دست نیافته ایم.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی