رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

عملیات تروریستی

حملات تروریستی تهران باعث به وجود آمدن واکنش های اقتصادی بی سابقه ای مخصوصا در شاخص بورس شد ، بازار ارز نیز در واکنش به حملات حرم امام و مجلس روندی صعودی به خود گرفت.

حملات تروریستی تهران باعث به وجود آمدن واکنش های اقتصادی بی سابقه ای مخصوصا در شاخص بورس شد ، بازار ارز نیز در واکنش به حملات حرم امام و مجلس روندی صعودی به خود  گرفت.

 

 

واکنش بازار ارز به حملات تروریستی تهران

به گزارش خبر آنلاین ، بازار ارز در واکنش به حملات صورت گرفته با روندی صعودی رو به رو شد. به گزارش خبرآنلاین، در واکنش به حملات حرم امام و مجلس بازار ارز روندی صعودی خود به گرفت.

دلار آمریکا با افزایش ۵ تومان با قیمت ۳ هزار و ۷۳۴ تومان در بازار عرضه می شود.

از طرف دیگر بقیه ارز ها نیز با افزایش قیمت رو به رو شدند.

یورو اروپا ۱۷ تومان گران شد و به ۴ هزار و ۲۶۴ تومان رسید.

پوند انگلیس ۴ هزار و ۸۶۹ تومان، درهم امارات هزار و ۲۸ تومان و لیر ترکیه هزار و ۸۷ تومان است.

 

واکنش بازار ارز به حملات تروریستی امروز تهران

واکنش بورس به حملات تروریستی در تهران

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبرگزاری ایلنا ، در پی حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی در استان تهران، شاخص بورس تهران افت بی سابقه ای را شاهد بود.

شاخص بورس تهران معاملات امروز را با ورود به کانال ۸۰ هزار واحدی آغاز کرد و در ساعت ۱۰:۵۵ دقیقه، بر روی عدد ۸۰ هزار و ۲۹۱ واحدی ایستاد، اما بعد از اعلام اخبار مربوط به تیراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره)، به تدریج با افت مواجه شد، به نحوی که در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه، شاخص بر روی عدد ۸۰ هزار و ۹ واحدی ایستاد و در ساعت ۱۲:۰۱ وارد کانال ۷۹هزار واحدی شد.

در جریان معاملات امروز ۵۰۴ میلیون سهم به ارزش یک میلیون و ۳۶۳ هزار و ۵۶۰ میلیون ریال معامله شد. تعداد معاملات ۳۸ هزار و ۸۲۵ واحد و ارزش بازار ۳ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال است.

پس از انتشار اخبار مربوط به حمله افراد مسلح به حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی، شاخص کل بورس ۲۸۳٫۷۰ واحد افت کرد و به ۸۰۰۰۹٫۸ واحد رسید. روند نزولی در بازار ادامه دارد. شاخص ها نیز در بازار با روندی کاهشی رو به رو شدند و شاخص کل بازار هم ریزش کرده است.

روند نزولی در بازار ادامه دارد به طوری که در ساعت ۱۲:۳۳ شاخص کل بورس به ۷۹۷۵۸٫۵ رسید. شاخص ها نیز در بازار با روندی کاهشی رو به رو شدند و شاخص کل بازار هم  ریزش کرد.

علت ریزش شاخص بورس در روزگذشته

یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد ریزش یکباره شاخص پس از حادثه های تروریستی، مقطعی و گذراست و به تدریج بورس به حالت عادی باز می گردد.

 

به گزارش گروه اقتصاد ویکی پی جی به نقل از خبر آنلاین، شاخص که در وضعیت خنثی و با کمترین نوسان، این روز را آغاز کرد پس از انتشار اخبار مربوط به وقوع حوادث تروریستی در تهران، بیش از ۵۰۰ واحد سقوط کرد.

در واقع، هیجان ایجاد شده در پی وقوع حوادث تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل (ره)، شاخص بورس را منفی کرد؛ به طوری که نماگر بورس با افت ۵۳۵ واحدی به کانال ۷۹ هزار واحدی عقب نشینی کرد.

پس از انتشار اخبار مربوط به حوادث تروریستی، برخی فعالان بازار سرمایه که نگران وضعیت بازار شده بودند، فروش سهام را آغاز کردند که در نتیجه، میزان عرضه افزایش یافت و شاخص، منفی شد.

اما کارشناسان بازار سرمایه در مواجهه با این دسته از سهامداران عجول، توصیه می کنند صبر پیشه کنند تا فضای منفی ایجاد شده، برطرف شود و وضعیت بازار به حالت عادی بازگردد.

«ایمان مقدسیان» کارشناس بازار سرمایه، امروز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: علت اصلی ریزش دیروز شاخص بورس وقوع حادثه تروریستی در تهران بود اما باید توجه داشت بازار کم رمق نیز این وضع را تشدید کرد.

وی اضافه کرد: این هفته به دلیل تعطیلی ۲ روزه چهاردهم و پانزدهم خردادماه، با بازاری نیمه تعطیل روبرو بودیم که حجم معاملات در آن پایین بود و شمار خریداران نیز کم شد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: وقوع حادثه تروریستی، شوک زیادی را به بازار نیمه تعطیل بورس وارد کرد و باعث ریزش شد.

مقدسیان افزود: ریزش یکباره شاخص، موضوعی مقطعی و گذراست و دلیلی برای تداوم ریزش بورس وجود ندارد، زیرا عملکرد شرکت ها مشخص بوده و امنیت نیز در کشور حکمفرماست.

وی درباره وضعیت بورس در هفته آتی بیان داشت: احتمال دارد در آغاز هفته کاری، ادامه روند منفی را شاهد باشیم اما این حالت پایدار نیست.

این تحلیلگر بازار سرمایه پیش بینی کرد احتمال دارد حتی شاخص بورس در صورت مهیا بودن شرایط، مثبت شود؛ زیرا با تشکیل کابینه دولت دوازدهم و مشخص شدن سیاست ها، شرایط بورس به تدریج بهبود می یابد.

مقدسیان از خودرویی ها و صنایعی که با قیمت های جهانی سروکار دارند به عنوان گروه های پیشرو بازار نام برد که می توانند چشم انداز مثبتی داشته باشند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی