رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April

ترکمنستان 2 طرح آب شیرین کن خزر را به مناقصه گذاشت

وزارت کشاورزی و اقتصاد ترکمنستان طراحی و ساخت ۲ مجموعه جدید آب شیرین کن را در غرب این کشور به مناقصه بین‏‌المللی گذاشت.

وزارت کشاورزی و اقتصاد ترکمنستان طراحی و ساخت ۲ مجموعه جدید آب شیرین کن را در غرب این کشور به مناقصه بین‏‌المللی گذاشت.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری فارس، بر اساس این طرح ۲ مجتمع نمک زدایی آب در منطقه «اکرم» واقع در ناحیه «حسن قلی» و شهر «خزر» در بخش ترکمنی دریای خزر احداث خواهد شد.

ظرفیت این ۲ مجتمع آب شیرین کن آب دریا، ۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز برآورد شده‌ ‏است.

وزارت کشاورزی و اقتصاد ترکمنستان از کلیه متقاضیان و شرکت‏‌های خارجی واجد شرایط دعوت کرده ‏است تا تاریخ ۱۴ ژوئن سال جاری (۲۴ خرداد) پیشنهادات و طرح‏‌های خود را به این وزارتخانه ارائه دهند.

استفاده آب شیرین کن از آب‌های دریای خزر برای شرب و استفاده برای امور کشاورزی و آبیاری در استان «بالکان» ترکمنستان در حالی است که این کشور قصد دارد در بخش ترکمنی دریای خزر یک جزیره مصنوعی به عنوان یک مرکز توریستی اکولوژیک احداث نماید.

مساحت کلی این جزیره ۱۶۰ هکتار بوده و ارتفاع آن از سطح دریا ۴ الی ۵ متر خواهد بود که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این پروژه ظرف مدت ۱۵ ماه به اتمام برسد.

در این جزیره قرار است یک شهرک و جنگل مصنوعی با کاشت درختان و گیاهان مختلف احداث شود تا در آینده به عنوان یک مرکز توریستی اکولوژیک مورد استفاده قرار گیرد.

بر اساس این گزارش از سوی دیگر احداث جزیره مصنوعی در آب‌های ساحلی ترکمنستان در حالی است که  «عشق‌آباد» با ارائه تسهیلات فراوان به ویژه در صدور ویزا، معافیت از مالیات، اختصاص زمین، تسهیلات اداری، ثبت شرکت و دریافت طرح توانسته تعداد زیادی از شرکت‌های خارجی ساختمان‌سازی را برای مشارکت در ایجاد منطقه ملی گردشگری «آوازه» در ساحل دریای خزر جذب کند.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی