رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

۲۱ واحد تولیدی و صنعتی در انتظار دریافت تسهیلات بانکی

معاون استاندار قزوین گفت: در حال حاضر ۲۱ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات هستند و مدیران بانک های استان این اطمینان را داشته باشند که این واحدها شرایط مناسب را دارا هستند.

معاون استاندار قزوین گفت: در حال حاضر ۲۱ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات هستند و مدیران بانک های استان این اطمینان را داشته باشند که این واحدها شرایط مناسب را دارا هستند.

به گزارش گروه صنعت، معدن و تجارت ویکی پی جی به نقل از  خبرگزاری شبستان از قزوین و به نقل از روابط عمومی  استانداری قزوین،  منوچهر حبیبی در جلسه شورای بانک های استان بیان کرد: مهم ترین هدف دولت رونق تولید و تقویت اشتغال است و مدیران عامل بانک های استان باید به این امر مهم توجه جدی داشته باشند و در غیر این صورت ناچاریم با سرعت دادن به جلسات مشترک با مدیران عامل واحدهای تولیدی و صنعتی و مدیران عامل بانک ها به بررسی علت عدم اجرای تعهدات بانک ها بپردازیم.

 وی ادامه داد: با توجه به بانک محور بودن اقتصاد کشور، واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی برای تقویت اشتغال و ادامه روند تولید باید از بانکها تسهیلات دریافت کنند و اگر این امر با کندی مواجه شود به روند تولید و اشتغال صدمه وارد می شود بنابراین مدیران عامل بانک ها باید آستین ها را بالا بزنند و بدون معطلی به واحدهای تولیدی که شرایط لازم را دارند تسهیلات کافی پرداخت کنند.

 معاون استاندار قزوین خطاب به مدیران عامل بانک ها تصریح کرد: در حال حاضر ۲۱ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی متقاضی دریافت تسهیلات هستند و مدیران بانک های استان این اطمینان را داشته باشند که واحدهای تولیدی که برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند از کانال های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند و شرایط مناسب را دارا هستند.

 وی اعلام کرد: تعداد یک هزار و ۲۰۹ واحد تولیدی استان تاکنون به میزان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تسهیلات بانکی دریافت کرده اند و در این خصوص جایگاه استان بین ششم تا هفتم است که جای تقدیر دارد ولی این روند هنوز کافی و رضایت بخش نیست و اگر بانک ها با جدیت بیشتری وارد نشوند و همکاری نکنند تولید زمین می خورد.

 حبیبی خاطر نشان کرد: بررسی لازم با هماهنگی استانداری، دستگاههای اجرایی و بانک ها صورت گرفته است تا واحدهای تولیدی که رد مصوبه شده اند و یا فرصت کافی را برای مراجعه به بانک نداشته اند اگر دارای مدیریت پویا هستند و در حال حاضر تولید و فروش دارند با بررسی مجدد به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی شوند تا روند تولید و اشتغال با مشکل مواجه نشود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی