رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

پرداخت ۲۲۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق ‌به واحدهای صنعتی خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۲۲۵ میلیارد تومان سال گذشته در قالب طرح رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی خراسان جنوبی پرداخت شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ۲۲۵ میلیارد تومان سال گذشته در قالب طرح رونق تولید به واحدهای صنعتی و تولیدی خراسان جنوبی پرداخت شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه و بورس ویکی پی جی به نقل از ایسنا، داوود شهرکی اظهار داشت: ۱۷۰ میلیارد تومان این مبلغ از محل کمک به طرح رونق تولید و ۵۵ میلیارد تومان از محل سود کارمزد واحدهای صنعتی تامین و پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته تاکید براقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل بود برای نخستین بار طرح رونق اقتصادی ابلاغ و به موازات آن کارگروه تسهیل و رفع موانع تشکیل شد.

وی چالش بازار، بدهی معوق، عدم سرمایه در گردش کافی را از جمله مشکلات برخی واحدهای صنعتی و تولیدی استان برشمرد و گفت: در سال جاری با ادامه این روند و استمرار طرح رونق تولید درصدد رفع مشکلات واحدهای صنعتی وتولیدی استان هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی به موانع پیش روی سیمان باقران اشاره کرد و گفت: با پیگیریهای صورت گرفته بخش عمده ای از موانع و مشکلات این کارخانه برطرف و مصوبات بانک مرکزی منجر به رفع مشکلات این کارخانه گردید.

شهرکی از افتتاح مجتمع کک طبس در ماه آینده خبرداد و گفت: این  کارخانه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان استان  به بهره برداری  می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: امسال ۲ هزار میلیارد تومان در اجرای طرحهای  جدید در استان خراسان جنوبی سرمایه گذاری می شود.

وی از شناسایی ۱۲۰ محدوده مستعد معدنی در استان خراسان جنوبی خبرداد و گفت: تا پایان امسال عملیات استخراج و احداث کارخانه طلا در خراسان جنوبی آغاز می شود.

شهرکی با اشاره به قول مساعد استاندارخراسان جنوبی مبنی بر اختصاص کمکهای فنی و اعتباری در حوزه شهرک های صنعتی  استان گفت: با اختصاص این کمک ها زیرساختهای حوزه تولید و بسترسازی برای سرمایه گذاری فراهم می شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خراسان جنوبی به برگزاری دهه تولید ملی در استان اشاره کرد و گفت: برنامه های ویژه این دهه با شعار تولید و اشتغال –ساخت ایران  از یکم لغایت دهم تیرماه در خراسان جنوبی برگزار می شود.

شهرکی گفت: آیین ویژه دهه تولید ۱۴ تیرماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و تجلیل از واحدهای صنعتی برتر ، معدنی و صنفی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار می شود.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی