رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۲۸ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 10 May

رفع مشکل کم آبی و افزایش اشتغال اولویت کاری مسوولان استان سمنان است

محمدرضا خباز گفت : در دولت یازدهم برنامه های جامع و راهبردی برای رفع مشکل کم آبی استان سمنان انجام شده اما استانداری سمنان به این خدمات ارزنده قناعت نمی کند و درصدد رفع مشکل کم آبی به صورت صددرصدی است.

محمدرضا خباز  گفت : در دولت یازدهم برنامه های جامع و راهبردی برای رفع مشکل کم آبی استان سمنان انجام شده اما استانداری سمنان به این خدمات ارزنده قناعت نمی کند و درصدد رفع مشکل کم آبی به صورت صددرصدی است.

وی اظهار داشت : رفع مشکل بیکاری جوانان و تامین آب در نواحی و شهرک های صنعتی با هم ارتباط مستقیمی دارند و با این رویکرد می توان برای رفع مشکلات جوانان گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد : در سال ۹۵ بازدیدهای مختلفی از شهرک ها و نواحی صنعتی استان داشته ام و براساس ارزیابی های انجام شده رفع مشکل کم آبی از درخواست های عمده صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی بوده است.

استاندار سمنان یادآور شد : با وجود این که برای تامین آب آشامیدنی برای نقاط مختلف استان مشکلی وجود ندارد اما باید نگاه مدیران برای رفع کم آبی از کوتاه مدت به بلند مدت تغییر کند.

خباز ادامه داد : انتقال آب دریای خزر به استان سمنان به عنوان طرحی مهم و ارزشمند از سوی استانداری سمنان به مقامات بالادستی پیشنهاد شده است و با اتمام روند ارزیابی می توان برای تامین اعتبار انتقال آب برنامه ریزی کرد.

وی اضافه کرد : باید برای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی در استان سمنان اقدامات جدی صورت گیرد و دولت دوازدهم با برنامه ریزی منسجم درصدد رفع این مشکلات است.

وی تصریح کرد : در سال گذشته براساس برآوردهای اولیه بیش از هشت هزار شغل پایدار با ارایه تسهیلات رونق تولید در استان سمنان ایجاد شد که این امر نشان دهنده دغدغه دولت به امر کاهش نرخ بیکاری است.

وی افزود : ارایه تسهیلات ۴۰۴ میلیارد تومانی به واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان کاری بزرگ و مهمی بود که در سال گذشته با تلاش مسوولان استانی این مهم محقق شد.

استان سمنان دارای یک میلیارد و ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی و سطحی است که ۸۷ درصد از آب در این استان کویری، در حوزه کشاورزی، چهار درصد در بخش صنعت و ۹ درصد نیز در بخش آشامیدن به مصرف می رسد و رفع مشکل کم آبی و افزایش اشتغال اولویت کاری مسوولان استان سمنان است.

استان سمنان حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد و دولت یازدهم برای رونق بخشی به چرخه اقتصادی تولید داخلی با توجه به رهنمودهای رهبری درباره تحقق اقتصاد مقاومتی، ارایه تسهیلات رونق تولید را از سال ۹۵ درنظر گرفت.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی