رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
  • الأحد ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 20 June

خشکسالی ها رویکرد اشتغال بخش کاخک را تغییر داد

بخشدار کاخک گناباد گفت: اقتصاد این بخش بر پایه دامداری و کشاورزی استوار بوده، اما خشکسالی های پی در پی در منطقه، رویکرد اشتغال در بخش کاخک را تا حدودی دستخوش تغییرات قرار داده است.

بخشدار کاخک گناباد گفت: اقتصاد این بخش بر پایه دامداری و کشاورزی استوار بوده، اما خشکسالی های پی در پی در منطقه، رویکرد اشتغال در بخش کاخک را تا حدودی دستخوش تغییرات قرار داده است.

به گزارش گروه انرژی ویکی پی جی به نقل از ایسنا، محمدرضا حجازی، با بیان اینکه در تلاش هستیم با ایجاد و گسترش صنایع به این بخش کمک کنیم، اظهار کرد: ایجاد ناحیه صنعتی کاخک و استقرار صنایع در آن کمک زیادی به اشتغال پایدار برای مردم منطقه و به ویژه جوانان خواهد کرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال، واحدهای تولیدی کاشی با ظرفیت اشتغال مستقیم ۴۰۰ نفر و تقویت واحدهایی مانند پگاه و بالابردن توان تولید این کارخانجات به اشتغال بیشتر جوانان کمک خواهد کرد.

حجازی افزود: نیروگاه گازی دو مگاوات ظرف چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و مجوزهای احداث واحد تولیدی آبنبات و نبات و واحد نیروگاهی انرژی پاک یا خورشیدی از دیگر مواردی است که عملیات اجرایی آن را در سال جاری شاهد خواهیم بود .

بخشدار کاخک در خصوص کارخانه سیمان نیز تصریح کرد: این کارخانه در حدود ۱۸۰ میلیارد تومان نیاز به سرمایه گذاری داشته و با توجه به اینکه صنایع سیمان در حال حاضر از تمام ظرفیت خود استفاده نمی‌کنند، عملا موضوع سیمان از دستور کار خارج شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوب در منطقه، این کارخانه تغییر کاربری پیدا کرده و به زودی عملیات اجرایی صنایع تولیدی آهک هیدراته و کلسینه با سرمایه گذاری ۲۸۰ میلیارد و اشتغال زایی مستقیم حدود ۷۰ نفر انجام خواهد شد.

حجازی با بیان اینکه برای این واحد تولیدی مجوزهای لازم اخذ شده و در حال پیگیری تسهیلات بانکی هستیم، خاطرنشان کرد: در فازهای بعدی این کارخانه، تولید کاغذ از آهک را در دستور کار خواهیم داشت که این یک موضوع جدید و نوین و دانش بنیانی بوده و به حفظ محیط زیست نیز کمک خواهد کرد.

بخشدار کاخک تأکید کرد: با راه اندازی واحدهای تولیدی جدید در ناحیه صنعتی کاخک بیش از ۶۰۰ نفر اشتغال زایی صورت خواهد پذیرفت و این کار عملا مهاجرت معکوس را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری این بخش نیز اظهار کرد: در این بخش به واسطه وجود امامزادگان واجب التعظیم و همچنین قابلیت‌های طبیعی و کوهستانی که دارد و بازدید سالانه بیش از یک میلیون نفر در قالب زائر، طبیعت گرد و گردشگر، پیشنهادات زیادی مطرح شده که تحقق آن‌ها همت و توجه مسئولان و مردم منطقه را می‌طلبد.

حجازی بیان کرد: هم اکنون مطالعات منطقه گردشگری کلاته نو و کیسو در سرآسیاب انجام شده است؛ ضمن اینکه مجموعه آبشار کاخک نیز توسط میراث فرهنگی و شهرداری بهسازی می‌شود.

بخشدار کاخک همچنین گفت: مجموعه آبی خندان نیز یکی دیگر از مناطق دیدنی در این بخش خواهد بود که توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

بخش کاخک، از بخش‌های شهرستان گناباد که در خراسان‌رضوی واقع است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی