رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

سیستم های حرارت مرکزی

سازمان ASHRAE انواع سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم را به سه دسته تقسیم کرده است:

سازمان ASHRAE انواع سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم را به سه دسته تقسیم کرده است:

۱- سیستم های آب گرم دمای کم (LTW) با دمای آب رفت تا ۲۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۲۰ درجه سانتیگراد

۲- سیستم های آب گرم دمای متوسط (MTW) با دمای آب رفت ۲۵۰ تا ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۲۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد

۳- سیستم های آب گرم دمای زیاد (HTW) با دمای آب رفت ۳۵۰ تا ۴۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد

 

  • حرارت مرکزی با آب گرم دمای پایین: lth

سیستم های حرارت مرکزی که اغلب اوقات دمای پایین تر از ۹۰ درجه دارند را سیستم آب گرم می نامند. فشار این سیستم ها با فشار جو برابر است و از منبع انبساط باز استفاده می کنند. آب گرم مورد نیاز سیستم های حرارت مرکزی با آب گرم یا به عبارت سازمان ASHRAE سیستم های آب گرم دمای کم (LTW) معمولا توسط دیگ های چدنی تامین می شود. دیگ های چدنی به علت سهولت حمل و نقل و قابلیت های خوب دیگری که دارند هنوز هم به عنوان گزینه خوبی برای انتخاب تجهیزات شناخته می شوند. این دیگ ها معمولا به شکل پره پره ساخته می شوند و در صورت خرابی یا ترکیدگی یکی از پره های این دیگ ها امکان تعویض همان پره به صورت مجزا در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه ای محدود فراهم می باشد. البته دیگ های فولادی آب گرم نیز وجود دارند.

 

  • حرارت مرکزی با آب گرم دمای متوسط htw

سیستم های حرارت مرکزی که اغلب اوقات دمای مابین ۱۲۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد دارند را سیستم آب داغ می نامند. فشار این سیستم ها بیش از فشار جو است و از منبع انبساط بسته استفاده می کنند. آب داغ مورد نیاز سیستم های حرارت مرکزی با آب داغ یا به تعبیر سازمان ASHRAE سیستم های آب گرم دمای متوسط (MTW) که مخفف Medium Temperature water می باشد، معمولا توسط دیگ های فولادی فایر تیوب تامین می شود.

 

  • حرارت مرکزی با آب گرم دمای زیاد htw

سیستم های حرارت مرکزی که اغلب اوقات دمای مابین ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد دارند را سیستم آب داغ دما بالا می نامند. فشار این سیستم ها نیز بیش از فشار جو است و از منبع انبساط بسته استفاده می کنند. آب داغ دما بالای مورد نیاز سیستم های حرارت مرکزی با آب داغ یا به تعبیر سازمان ASHRAE سیستم های آب گرم دمای زیاد (HTW) که مخفف High Temperature water می باشد، معمولا توسط دیگ های فولادی تامین می شود.

نام منبع:  پورتال تاسیسات / تاسیسات آنلاین

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی