رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

یادداشت تفاهم مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان امضا شد
در سفر رییس سازمان توسعه تجارت ایران به ایروان؛

یادداشت تفاهم مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان امضا شد

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با امضای یادداشت تفاهمی با مدیرعامل صندوق توسعه ملی ارمنستان، بر گسترش مناسبات تجاری با ارمنستان تاکید کرد.

رییس کل با امضای یادداشت تفاهمی با مدیرعامل صندوق توسعه ملی ارمنستان، بر گسترش مبادلات تجاری با ارمنستان تاکید کرد.

 

 

به گزارش شاتا از سازمان توسعه تجارت ایران، ، در ملاقات با مدیرعامل صندوق توسعه ملی ارمنستان، ضمن امضای یادداشت تفاهم توسعه و مبادلات تجاری دوجانبه بر لزوم توجه بیشتر به ظرفیت های تجاری دوکشور تاکید کرد.
قائم مقام ، این یادداشت تفاهم را زمینه ساز شناسایی بسترهایی دانست که منجر به توسعه روابط بازرگانی دو کشور و همینطور همکاری و مبادلات تجاری اقتصادی دوجانبه می شود.

 
وی خاطرنشان کرد هدف از این یادداشت تفاهم، اطلاع رسانی مناسب به بازرگانان و نیز فعالین اقتصادی دو کشور برای استفاده بهینه از ظرفیت های موجود است.  وی افزود این یادداشت تفاهم در حوزه های مختلف صنعتی و تجاری زمینه را برای اطلاع رسانی هدفمند به بنگاههای اقتصادی فراهم می آورد تا طرفین بتوانند از در هر دو کشور مطلع شوند. در همین راستا در این تفاهم نامه اعزام هیات های مختلف تجاری پیش بینی شده است.
وی ابراز امیدواری کرد در شهریور ماه سال جاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ایروان ارمنستان برگزار خواهد شد. همچنین چندین نشست هم افزایی بین تجار و بازرگانان دو طرف در آینده ای نزدیک ترتیب داده شود.
خسروتاج مداخله مثبت هر دو سازمان دولتی را موجب رفع سریع موانع دانسته و افزود دو سازمان توافق کرده اند به ویژه در حوزه و اجرای پروژه توسط متخصصین ایرانی، به ارتقاء تبادل تجاری سرعت ببخشند.
ریس سازمان توسعه تجارت در خصوص مراودات بانکی گفت: اگرچه اکنون بانک ملت در ایروان فعالیت دارد اما با توجه به گسترش فعالیت های تجاری به خصوص پس از لغو روادید دوجانبه، حضور پررنگ تر بانک های ایرانی در ایروان ضروری به نظر می رسد.

 

لازم به ذکر است، سال گذشته مبادلات تجاری بین دو کشور رقمی معادل ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که از این میان سهم جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۸۰ میلیون دلار صادرات به ارمنستان و کمتر از ۲۰میلون دلار واردات از این کشور بوده است.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی