رفتن به بالا

پایگاه خبری تحلیلی صنعت و تاسیسات


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

وسایل سرمایشی

وزیر نیرو با اشاره به لزوم آمادگی صنعت برق برای پیک بار تابستان می گوید، به طور میانگین استفاده از وسایل سرمایشی از جمله کولرها حدود ۳۰ درصد از کل مصرف برق کشور را شامل می شود و پیش بینی این است در تابستان سال جاری مصرف برق این وسایل سرمایشی به حدود ۲۰ هزار مگاوات برسد.

وزیر نیرو با اشاره به لزوم آمادگی صنعت برق برای پیک بار تابستان می گوید، به طور میانگین استفاده از وسایل سرمایشی از جمله کولرها حدود ۳۰ درصد از کل مصرف برق کشور را شامل می شود و پیش بینی این است در تابستان سال جاری مصرف برق این وسایل سرمایشی به حدود ۲۰ هزار مگاوات برسد.

به گزارش گروه صنعت تاسیسات ویکی پی جی به نقل از روابط عمومی سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق ، «حمید چیت چیان» در نشستی با مدیران ارشد صنعت برق کشور بر لزوم آمادگی هر چه بیشتر مجموعه های صنعت برق برای مدیریت پیک بار تابستان سال جاری تأکید کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده و با توجه به شروع زودتر فصل گرما در سال جاری به نظر می رسد پیک بار مصرف برق در مقایسه با پیک تابستان سال گذشته با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو باشد.

چیت چیان تصریح کرد: مقایسه میانگین مصرف برق در هفته جاری با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد حدود ۳ هزار مگاوات افزایش مصرف داشتیم ، یعنی اینکه ممکن است روزهای پیک در تابستان سال جاری در مقایسه با سال های گذشته افزایش یابد.

وی تأکید کرد: از راهکارهای بسیار مهم برای کنترل پیک مصرف برق در تابستان و اجتناب از فرآیند خاموشی، همکاری بخش های مختلف از جمله صنایع و مشترکان خانگی و اداری برای مصرف برق در زمان های کم باری شبکه برق است.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد: در تابستان امسال نیز مردم کشورمان با صنعت برق کشور برای کاهش مصرف برق خود بویژه در زمینه وسایل سرمایشی همکاری کنند.چیت چیان تاکید کرد: در روزهای مانده به پیک تابستان از توانیر انتظار می رود با انجام یکسری اقدام های فرهنگی در سطح جامعه زمینه همکاری بیشتر مردم را با صنعت برق فراهم آورد.

بر اساس این گزارش، پیک مصرف برق در تابستان سال گذشته برابر با ۵۲ هزار و ۶۹۲ مگاوات بوده است که پیش بینی می شود در تابستان سال جاری به حدود ۵۵ هزار مگاوات برسد.

Advertisements

اخبار مرتبط

نظرات

مصاحبه های اختصاصی ویکی پی جی